GE Healthcare stworzyło cyfrowy system zarządzania zdrowiem. Wspierał sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Autor: oprac. JKB • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia09 sierpnia 2021 09:09

System zarządzania zdrowiem (Athlete Management Solution AMS) pozwolił lekarzom obecnym na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 uzyskać w czasie rzeczywistym dane dotyczące stanu zdrowia oraz samopoczucia sportowców.

GE Healthcare stworzyło cyfrowy system zarządzania zdrowiem. Wspierał sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 lekarze stale monitorowali sportowców. Fot. Shutterstock
 • Wspomniany system zarządzania zdrowiem, czyli Athlete Management Solution (AMS) został opracowany przez GE Healthcare, MKOl oraz Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio
 • Cyfrowe rozwiązanie pomogło lekarzom obecnym na IO 2020 pozyskać dane służące do oceny stanu zdrowia i samopoczucia sportowców. Ma to pomóc medykom w zrozumieniu ewentualnych urazów i chorób, w tym Covid-19. 
 • Aplikacja została udoskonalona poprzez zwiększenie jej funkcjonalności. Dzięki temu dostarczyła dodatkowe informacje organizatorom i samym sportowcom

Pomocny system monitorujący sportowców

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie od GE Healthcare, AMS podczas IO Tokio 2020 monitorował dane zdrowotne sportowców w czasie rzeczywistym, a także zarządzał nimi, by zastąpić papierowe raportowanie.

System zapewnia dostęp m.in. do informacji na temat urazów, chorób sportowców oraz procedur związanych z treningiem. Przy okazji został zintegrowany z oznaczeniem leków zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową.

- Dane medyczne i analityka danych, które mogą pomóc w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji i poprawić opiekę nad pacjentem podczas Igrzysk Olimpijskich, są bezcenne. […] Dane te wspierają nasze wysiłki, aby pomóc klinicystom spersonalizować leczenie, opracować i wdrożyć środki zapobiegawcze oraz stworzyć bezpieczne środowisko sportowe na Igrzyskach dla dobra sportowców – stwierdził Richard Budgett, dyrektor medyczny i naukowy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

AMS pomaga w raportowaniu danych o zdrowiu

Aplikacja GE Healthcare została wykorzystana po raz pierwszy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku oraz podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Szwajcarii w 2020 roku.

- System AMS, zapewniający wgląd w informacje z około 200 000 interakcji medycznych sportowców w Tokio, udostępnia różnego rodzaju dane medyczne w jednej aplikacji. która umożliwia kompleksową analizę Igrzysk Olimpijskich w czasie rzeczywistym i pozwala lekarzom szybko i skutecznie odpowiadać na urazy i choroby. Dzięki tej technologii, możemy elastycznie reagować na potencjalny wzrost obciążenia danymi zdrowotnymi w stosunku do rzeczywistej liczby użytkowników  – podkreślił Attila Ferik, dyrektor ds. inżynierii oprogramowania w GE Healthcare.

- Użytkownicy i pacjenci mogą uzyskać dostęp do tej bezpiecznej aplikacji w wygodny sposób, z dowolnego urządzenia i miejsca – dodał.

- AMS umożliwia wszystkim Narodowym Komitetom Olimpijskim uczestniczącym w Igrzyskach korzystanie z systemu w celu codziennego raportowania urazów i chorób. Obie grupy użytkowników wprowadzają więc dane dotyczące zdrowia do tego samego systemu i bazy danych, co pozwala na znaczne uproszczenie procesu porządkowania danych i ich późniejszej analizy – skomentował Torbjorn Soligard, Kierownik ds. naukowych w MKOl.

Jak czytamy w dalszej części komunikatu, AMS umożliwiał kompleksową analizę IO w czasie rzeczywistym, aby pomóc lekarzom na szybką i skuteczną odpowiedź na urazy i choroby. 

- Biorąc pod uwagę złożoność Igrzysk Olimpijskich, system jest ogromnym wsparciem dla organizatorów i lekarzy praktyków w zapewnianiu sportowcom opieki na najwyższym możliwym poziomie, w poliklinice oraz we wszystkich obiektach podczas Tokio 2020. System jest obecnie dostępny w 10 różnych językach, a my szczególnie doceniamy bardzo dobre tłumaczenie na język japoński, które sprawdziło się w wielu sytuacjach. Duże grono lekarzy pochodzi z Japonii i jest to ogromna pomoc we współpracy z zespołami wielonarodowymi – powiedział Koichi Kii, Dyrektor Systemu Medycznego z Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze