Fundusz kompensacyjny. Spotkanie w Sejmie. Kraska: niewykluczone, że to będzie pierwszy temat

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP26 listopada 2021 13:17

Być może zaczniemy od kwestii funduszu kompensacyjnego - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przed planowanym w piątek w Sejmie spotkaniem z klubami i kołami poselskimi.

Waldemar Kraska spotka się z parlamentarzystami Fot. Piotr Nowak/PAP
  • W piątek o godz. 14 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska spotka się w Sejmie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. walki z pandemią
  • Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele PiS, KO, Lewicy, PSL, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia i Kukiz'15
  • Na spotkaniu z politykami będą inni przedstawiciele resortu zdrowia, Rady Medycznej oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak
  • Być może zaczniemy od kwestii funduszu kompensacyjnego - mówił Kraska
  • Innym z tematów rozmów mogą być rozwiązania dotyczące ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19

W piątek o godz. 14 wiceminister zdrowia spotka się w Sejmie z przedstawicielami klubów i kół ws. walki z pandemią.

Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele PiS, KO, Lewicy, PSL, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia i Kukiz'15. Pomysł spotkania to pokłosie środowego spotkania u marszałek Sejmu Elżbiety Witek z parlamentarzystami, które było poświęcone walce z pandemią i możliwości wypracowania projektu ustawy, pozwalającej na weryfikacje szczepień pracowników.

Fundusz kompensacyjny. "Być może od tego zaczniemy"

Kraska był pytany przez dziennikarzy w Senacie, czego spodziewa się po spotkaniu.

- Dostaliśmy propozycje praktycznie ze wszystkich klubów, oprócz Platformy Obywatelskiej. Wiele z nich jest wspólnych. Myślę, że dzisiaj wypracujemy przynajmniej kilka punktów, które będą do uzgodnienia między wszystkimi siłami politycznymi. Mam nadzieję, że z tego spotkania wyjdziemy już z konkretnymi propozycjami - mówił.

- Wspólnym tematem, który przewija się w propozycjach poszczególnych klubów, ale także w propozycjach Prawa i Sprawiedliwości, jest fundusz kompensacyjny". Być może to jest ta rzecz, od której dzisiaj zaczniemy - dodał.

Ograniczenia dla niezaszczepionych. "To może być kolejny z tematów"

- Fundusz kompensacyjny jest de facto już złożony, być może trzeba go tylko "wyczyścić" do czysto covidowego funduszu kompensacyjnego i wtedy będzie zaakceptowany przez wszystkie siły polityczne - mówił wiceminister.

Przyznał, że innym z tematów rozmów mogą być rozwiązania dotyczące ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19, ale propozycje poszczególnych klubów bardzo się od siebie różnią.

Kraska przekazał także, że na spotkaniu z politykami będą inni przedstawiciele resortu zdrowia, Rady Medycznej oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych

Rząd przyjął w lipcu br. projekt ustawy powołującej Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych, zapewniający pacjentom środki prawne, które umożliwiają szybkie uzyskanie świadczenia pieniężnego w związku z zaistniałymi działaniami niepożądanymi spowodowanymi przez podanie szczepionki.

Czytaj też: Odszkodowania za niepożądane odczyny poszczepienne. Rząd-przyjął projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym

Czytaj też: Fundusz Kompensacyjny nie powinien być zasilany przez producentów szczepionek

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum