Fogiel o Radzie Medycznej: nie było to miejsce, gdzie zapadają najważniejsze decyzje

Autor: oprac. MP • Źródło: Polsat News/Rynek Zdrowia14 stycznia 2022 15:30

- Rada Medyczna to ciało o charakterze doradczym i te uwagi były z pewnością brane pod uwagę, ale nie było to miejsce gdzie zapadają najważniejsze decyzje - Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS komentuje rezygnację 13 członków Rady Medycznej.

Fogiel o Radzie Medycznej: nie było to miejsce, gdzie zapadają najważniejsze decyzje
Fot. PAP/Piotr Polak
 • W piątek, 14 stycznia, w trakcie spotkania w premierem Mateuszem Morawieckim 13 z 17 członków Rady Medycznej zrezygnowało z zasiadania w radzie
 • Eksperci, którzy podali się do dymisji wydali oświadczenie, w którym podkreślili, że powodem decyzji jest "brak wpływu rekomendacji na realne działania"
 • To jest ciało doradcze, członkostwo jest dobrowolne - komentuje na antenie Polsat News Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości

Członkowie Rady Medycznej złożyli rezygnację. "Członkostwo jest dobrowolne"

W piątek, 14 stycznia, 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim złożyło rezygnację z zasiadania w radzie.

- To ich decyzja. To jest ciało doradcze, członkostwo jest dobrowolne. Trudno mi to jakoś szerzej komentować, to jest kwestia między członkami Rady Medycznej a tym, który ją powoływał, czyli Kancelarią Premiera - tłumaczył pytany przez Polsat News zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

- Nigdy nie brałem udziału w posiedzeniach Rady Medycznej i nie wiem dokładnie, co było przedmiotem jej obrad. Pamiętać jednak należy, że było to ciało o charakterze doradczym i te uwagi były z pewnością brane pod uwagę, ale nie było to miejsce, gdzie zapadają najważniejsze decyzje i rozumiem, że każdy kto pełnił funkcję doradczą chciałby, żeby jego rady były przekładane na rzeczywistość jeden do jednego - komentował Fogiel.

I dodał: - Inaczej to jednak wygląda w codziennym życiu, kiedy trzeba brać pod uwagę bardzo wiele bardzo różnych uwarunkowań.

"Decyzje o powoływaniu i odwoływaniu kuratorów leżą gdzie indziej"

O możliwej rezygnacji części członków Rady Medycznej mówiło się od kilku dni, a czarę goryczy miało przelać pozostawienie na stanowisku małopolskiej kurator Barbary Nowak, która publicznie skrytykowała planowane obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli, nazywając je "eksperymentem".

- Nie oni jedni krytykowali tę wypowiedź, również wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości jasno wyrażało swoją opinię, że to szczepionki są czymś pozytywnym i jest dużym nadużyciem używanie takich sformułowań jakich używała pani kurator, co do tego nie ma wątpliwości. Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo jasne i jednoznaczne, że szczepionki są w tym momencie naszą najlepszą obroną przed pandemią koronawirusa - mówił Fogiel.

- Decyzje o powoływaniu i odwoływaniu kuratorów leżą naprawdę zupełnie gdzie indziej. Tych kompetencji Rada Medyczna przy premierze nie ma - dodał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze