Fizjoterapeuci z Otwocka protestują. Trwa ogólnopolska akcja poparcia
30 czerwca ogłoszony został "czarnym czwartkiem" u fizjoterapeutów. Dzisiaj solidaryzują się z kolegami po fachu ze szpitala z Otwocka, którzy czują się "deprecjonowani". Na znak protestu przychodzą do pracy w czarnych koszulkach.

- 30 czerwca: trwa protest fizjoterapeutów Szpitala w Otwocku. Ogłosił to Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii (OZZPF)
- Chodzi o "deprecjonowanie" ich przez szpital, w którym pracują - wyjaśnia Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF)
- Tego dnia fizjoterapeuci w całej Polsce ubierają się na czarno, wyrażając wsparcie dla koleżanek i kolegów ze Szpitala im. Prof. Adama Grucy - informuje KIF. Dodajmy, że szefem OZZPF i KIF jest jedna osoba: Tomasz Dybek
Fizjoterapeuci "deprecjonowani" przez szpital?
KIF wspiera dziś, 30 czerwca, protestujących w szpitalu Otwocku fizjoterapuetów, członków Oddziału Terenowego OZZPF. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku od wielu tygodni trwał spór lekarzy i fizjoterapeutów z dyrekcją w kontekście wynagrodzeń. Pertraktacje podjęto z lekarzami, jednak fizjoterapeutom, jak zauważa KIF, "nie dano przestrzeni do rozmowy i przedstawienia swojego punktu widzenia, potrzeb i propozycji rozwiązań".
- Z ubolewaniem przyjmujemy fakt, że władze szpitala deprecjonują przedstawicieli naszej profesji - pisze Krajowa Izba Fizjoterapeutów.
Leczenie to praca zespołowa
KIF zauważa, że zwłaszcza w ortopedii proces leczenia jest pracą zespołową. - Każdy członek zespołu, dzięki jego wiedzy czy kompetencjom, przyczynia się do przywracania sprawności pacjenta. My traktujemy każdego z takim samym zaangażowaniem i troską - podkreślają fizjoterapeuci z KIF.
Izba informuje ponadto, że w ramach ogólnopolskiej akcji poparcia dla fizjoterapeutów z Otwocka, OZZPF ogłosił 30 czerwca Czarnym Czwartkiem. - Tego dnia fizjoterapeuci w całej Polsce ubierają się na czarno, wyrażając wsparcie dla koleżanek i kolegów ze Szpitala im. Prof. Adama Grucy. W ten sposób wyrazimy solidarność zawodową i sprzeciw wobec niszczenia fizjoterapii - czytamy w komunikacie na stronie KIF.
W otwockim szpitalu jest zatrudnionych 36 fizjoterapeutów, z czego 10 na oddziale rehabilitacji szpitalnej, a 11 na oddziałach szpitalnych. To ważne, ponieważ w Szpitalu Klinicznym w Otwocku CMKP - zgodnie z danymi NFZ - rehabilitowanych w ciągu 42 dni jest 34,70 proc. pacjentów po wszczepieniu endoprotezy stawy biodrowego. Także pod tym względem otwocki ośrodek należy do ścisłej czołówki w kraju.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)