Fizjoterapeuci: w piątek decyzja ws. dalszego trwania protestu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2019 15:51

Do piątku do godz. 10.00 komitet protestacyjny podejmie decyzję, co dalej z protestem -  powiedział w czwartek (30 maja) po spotkaniu z ministrem zdrowia w CPS "Dialog" przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek.

Fizjoterapeuci: w piątek decyzja ws. dalszego trwania protestu
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie zakończyły się rozmowy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ze związkami zawodowymi zrzeszającymi fizjoterapeutów i pracowników laboratoriów diagnostycznych.

Po spotkaniu przedstawiciele związków poinformowali, że do piątku do godz. 10.00 komitet protestacyjny podejmie decyzję dotyczącą dalszego trwania protestu.

- Protest głodowy trwa nadal. Mamy spotkanie komitetu protestacyjnego, który podejmie decyzję, co robimy dalej. Dzisiaj czekamy na pisemne potwierdzenie pana ministra zdrowia na temat realnego wsparcia resortu, jeżeli chodzi o nasze rozmowy na podłożu lokalnym, z dyrektorami szpitali - powiedział Dybek.

Podkreślił, że protestujący oczekują realnych zmian. Zaznaczył, że oczekiwania związków to 1,6 tys. zł brutto podwyżki.

- Możemy rozmawiać. Każdego fizjoterapeutę czy diagnostę satysfakcjonuje 500 zł do ręki. To może być krocząco. Jesteśmy skłonni do rozmów. Daliśmy przykład, że jesteśmy w stanie poświęcić miesiąc, dwa na rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, wskazywać szpitale i siadać do rozmów - dodał Dybek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum