Filip Nowak z NFZ: płatnikom składki zdrowotnej powiem, że pieniądze są dobrze wydatkowane

Autor: KM • Źródło: Rynek Zdrowia30 maja 2022 15:02

- To są dobrze wydane pieniądze; pozwolą najwyższej klasy specjalistom realizować marzenia: swoje i pacjentów - powiedział prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak o sumie, którą Ministerstwo Zdrowia przekazało na wsparcie dwóch szpitali klinicznych w Szczecinie.

Filip Nowak z NFZ: płatnikom składki zdrowotnej powiem, że pieniądze są dobrze wydatkowane
Ministerstwo Zdrowia przekazało 10,7 mln zł na wsparcie szpitali klinicznych. Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia
  • Ponad 10,7 mln zł trafi do Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na zakup sprzętu dla dwóch szpitali klinicznych w Szczecinie - informuje Ministerstwo Zdrowia
  • Blok operacyjny Kliniki Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej SPSK nr 1 zostanie wyposażony w najnowocześniejszy robot neurochirurgiczny wraz z nawigacją i ramieniem 3D - dodaje resort
  • - Te 10,7 mln zł to świetnie zainwestowane pieniądze w zdrowie pacjentów, których schorzenia wymagają wielkiego profesjonalizmu lekarzy i najlepszego sprzętu - zaznaczył minister zdrowia Adam Niedzielski

Mądrze i pożytecznie. Szczecińskie szpitale ze sprzętem najwyższej klasy

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak podczas poniedziałkowego spotkania Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie podkreślił, że obecność na tym wydarzeniu była wielkim honorem dla niego oraz reprezentowanej instytucji.

- W ochronie zdrowia, zmagając się z ludzkim cierpieniem nie zawsze jest miło: często pojawiają się problemy, które musimy wspólnie próbować rozwiązać - podkreślił. - Tym bardziej cieszę się, że spotykamy się dzisiaj, kiedy nie dość, że jest miło, to jeszcze jest mądrze i pożytecznie. Mądrze i pożytecznie, ponieważ mamy przyjemność sfinansować sprzęt medyczny najwyższej klasy - poinformował Nowak.

Dobrze wydane pieniądze

Szef NFZ dodał, że minister Niedzielski "spełnił obietnicę i znalazł środki" na sprzęt medyczny, który posłuży budowaniu i wzmocnieniu kliniki neurochirurgicznej. - To są dobrze wydane pieniądze - zaznaczył.

- To są dobrze wydane pieniądze, które pozwolą najwyższej klasy specjalistom realizować marzenia swoje, ale także realizować marzenia pacjentów, marzenia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego - uściślił Filip Nowak.

- Jako przedstawiciel płatnika też mogę z czystym sumieniem powiedzieć pacjentom, składkowiczom składki zdrowotnej, że tutaj, w Szczecinie, te środki są na pewno bardzo dobrze wydatkowane i te środki są wydatkowane zgodnie z celem, czyli na leczenie państwa na najwyższym światowym poziomie - zapewnił.

Spełnia się wspólne marzenie wielu podmiotów

Nowak przytoczył cytat z Jonasza Kofty: "żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć (...), trzeba marzyć" i podkreślił, że spełnia się "wspólne marzenie wszystkich zaangażowanych w tę działalność ludzi, polityków, profesorów, ministerstwa". 

- Pokazujecie państwo, że nawet najpiękniejsze marzenia mogą nie zostać na zawsze marzeniami, ale także ziścić się w postaci wspaniałego zespołu, teraz już także doskonale wyposażonego w sprzęt medyczny i będziecie państwo, realizując swoje marzenia, realizowali marzenia pacjentów o poprawie zdrowia, dochodzenia do pełnej sprawności - podsumował prezes NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum