XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Fiałek: nie będę ukrywał prawdy ws. przygotowania ochrony zdrowia do walki z koronawirusem

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 16:26

W przypadku skierowania do pracy w celu zwalczania epidemii, zamierzam ujawniać publicznie całą prawdę na temat przygotowania polskiej ochrony zdrowia do walki z koronawirusem - takie oświadczenie Bartosza Fiałka, rezydenta reumatologii, przewodniczącego regionu kujawsko-pomorskiego OZZL, pojawiło się w mediach społecznościowych we wtorek, 24 marca (godz. 16.15).

Fot. Shutterstock

Jak czytamy w jego oświadczeniu: "Dotyczyć to będzie zasobów personelu medycznego, sprzętowych, jak i środków ochrony indywidualnej. Oczywiście bez naruszenia etyki lekarskiej, w tym z zachowaniem tajemnicy lekarskiej."

Dodał też, że "Praktyki wyciszania oraz groźby zwolnienia, którymi obarczany jest często głoszący prawdę personel medyczny, w tym przypadek zwolnionej dyscyplinarnie położnej ze szpitala w Nowym Targu, nie zrobią na mnie żadnego wrażenia. Z powodu mojej działalności mającej na celu polepszenie jakości ochrony zdrowia dla pacjentów i pracowników ochrony zdrowia pozostaję bez stałego zatrudnienia, więc potencjalne ryzyko wyrzucenia z pracy w czasie zwalczania epidemii nie zmieni mojego nastawienia".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum