Federacja PZ przeciwna przeniesieniu pediatrów i internistów do POZ

Autor: federacjapz.pl/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2014 12:26

Nieporozumieniem jest przeniesienie pediatrów i internistów do poradni podstawowej opieki zdrowotnej, podobnie jak nieporozumieniem byłoby przeniesienie, bez odpowiedniego przygotowania, lekarzy rodzinnych na oddział wewnętrzny lub dziecięcy - twierdzi Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.

Federacja PZ krytykuje ministra Bartosza Arłukowicza, który postanowił umożliwić pracę w POZ pediatrom i internistom. ”Przygotowaliśmy także projekt ustawy, która umożliwia lekarzom internistom i pediatrom zakładanie placówek POZ. W parlamencie trwa burzliwa dyskusja nad tym projektem. Jestem zdeterminowany, by wprowadzić go w życie. Rodzice powinni mieć możliwość wyboru: czy ich dziećmi mają zajmować się pediatrzy, czy lekarze rodzinni” - przypomniano wypowiedź ministra zdrowia.

"Bawi się w dobrego wujaszka wobec pediatrów i internistów nie posiadających uprawnień i doświadczeń lekarzy rodzinnych. Jest to manipulacja mająca na celu przekonać pacjentów, że system opieki zdrowotnej ulega poprawie a faktycznie ma skłócić lekarzy" - czytamy zamieszczony na stronie internetowej Federacji komentarz Joanny Zabielskiej-Cieciuch, eksperta Porozumienia Zielonogórskiego.

”Spełniając przedwyborcze oczekiwania samorządowców Ministerstwo Zdrowia chce postawić na medycynę naprawczą i wąską specjalizację (bo wyborcy mogą być niezadowoleni). Po zapowiadanej zmianie tylko szaleńcy zdecydują się na specjalizację z medycyny rodzinnej, ponieważ w ten sposób zawężą swoje działania tylko do POZ, a gdy skończą pediatrię lub internę, to będą mogli pracować także na oddziałach szpitalnych.  W ten sposób medycyna rodzinna zostanie doprowadzona do upadku” - ostrzega Federacja PZ.

Więcej: www.federacjapz.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum