"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał". Hejterskie napisy na murach. MZ reaguje

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Twitter24 września 2021 06:27

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska. Minister zdrowia odpowiedział: - Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej - skomentował odwołując się do słów Grzegorza Brauna.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas otwarcia centrum symulacji medycznej w Sanoku Fot. PAP/Darek Delmanowicz
  • "Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska
  • Minister zdrowia odpowiedział: - Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej - skomentował
  • Niedzielski odwołał się do słów posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który w ubiegłym tygodniu w Sejmie powiedział do niego: "Będziesz pan wisiał"

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał"

"Fałszywa pandemia. Niedzielski będzie wisiał" - napisy o tej treści na murach pokazała w mediach społecznościowych farmaceutka Olga Sierpniowska.

- Tak wygląda mój garaż oraz firmowy baner męża. Nie jest to jedyne zniszczenie mienia w okolicy- napisała na Twitterze i zaprosiła ministra zdrowia oraz policję po nagrania z monitoringu.

Adam Niedzielski odpowiedział na wpis. 

- Tak wyglądają skutki nawoływania do agresji i nienawiści z mównicy sejmowej - skomentował.

I dodał: To była nie tylko groźba bezpośrednia ale właśnie chęć wywołania reakcji fanatyków. Niech każdy sobie odpowie czy hejt należy tolerować.

Braun do Niedzielskiego: będziesz pan wisiał

Komentarz ministra zdrowia nawiązuje do skandalicznej wypowiedzi posła Konfederacji Grzegorz Brauna w Sejmie w ubiegłym tygodniu. 

W czwartek, 16 września Niedzielski opowiadał na sali plenarnej o aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia i sytuacji związanej z pandemią. Po wystąpieniu pytania do ministra kierowali z sejmowej mównicy posłowie.

- Chcę zapytać o NOP-y, których 1/3 w Stanach Zjednoczonych,  bo tam jeszcze są jacyś badacze, to poronienia – zaczął Grzegorz Braun. Gdy przerwała mu - z uwagi na mijający czas - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska Braun krzyknął do ministra Niedzielskiego: będziesz pan wsiał.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu zawiadomienie do prokuratury w sprawie złożyła marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek. Śledztwo pod kątem gróźb karalnych wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Czytaj więcej: Skandal w Sejmie. Grzegorz Braun do Adama Niedzielskiego: będzie pan wisiał

Poseł Braun ukarany najwyższą karą. Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum