FPZ ws. pierwszego posiedzenia zespołu ds. monitorowania realizacji pakietu onkologicznego

Autor: federacjapz.pl/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2015 16:03

W czwartek (26 lutego) odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu roboczego ds. funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej, w tym pakietu onkologicznego - poinformowała na swojej stronie internetowej Federacja Porozumienie Zielonogórskie.

FPZ ws. pierwszego posiedzenia zespołu ds. monitorowania realizacji pakietu onkologicznego

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lekarzy POZ, nowy konsultant medycyny rodzinnej oraz konsultanci krajowi w zakresie onkologii.

Wojciech Pacholicki, wiceprezes FPZ, krytyczne odniósł się do metody wprowadzenia pakietu onkologicznego. Zaznaczył jednocześnie, że zespół roboczy ma generować takie zmiany, by pakiet wreszcie zaczął funkcjonować sprawnie.

Spotkanie dotyczyło także reorganizacji pracy POZ. Lekarze wrócili do nierozwiązanych kwestii, które poruszali w trakcie grudniowych negocjacji z ministerstwem - likwidacji skierowań do okulistów i dermatologów. Zwrócili uwagę, że konieczne jest wydłużenie średnio czasu wizyty z 7 do 15 minut. Przedstawiciele PZ uzgodnili z Ministerstwem Zdrowia, że kwestiami POZ zajmie się osobna grupa ekspertów, która będzie się spotykała niezależnie.

Kolejne spotkanie zespołów omawiających problemy POZ i pakietu onkologicznego zaplanowano pod koniec marca.

Czytaj: www.federacjapz.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum