FPZ pisze "walentynkowy" list do ministra zdrowia

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2014 11:30

Federacja "Porozumienie Zielonogórskie" z okazji Walentynek skierowała list do Bartosza Arłukowicza z pytaniem o efekty pracy nad projektem dotyczącym skrócenia kolejek do specjalistów. Zaproponowała też ministrowi zdrowia pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

”Nieprzypadkowo wspominamy o tym święcie, bo to dzień okazywania sobie uczuć. Wierzymy, że lekarz, bez względu na sytuację, nie może stracić empatii nie tylko w stosunku do chorych, ale także koleżanek i kolegów po fachu. My nie straciliśmy zarówno empatii w stosunku do naszych pacjentów, jak i poczucia zawodowej solidarności - stąd ten list”… - napisał do ministra prezes FPZ Jacek Krajewski. 

"Nie wiemy, jakie plany uzdrowienia sytuacji zostały opracowane przez urzędników ministerstwa i polityków. Z nami, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, niczego nie konsultowano. Szkoda, bo wieloletnia praktyka pozwoliła nam zebrać liczne spostrzeżenia i sformułować wiele sugestii, przydatnych dla tych, którym naprawdę zależy na losie polskich pacjentów" - zauważył prezez FPZ.

(...) "Mamy nadzieję, że Pan Minister nie wpisze się w tą nudną już historię polskiego szkodnictwa medycznego i przyjmie naszą wyciągniętą pomocną dłoń. Jesteśmy gotowi przedstawić (oparty na doświadczeniach cywilizowanych państw) nasz projekt programu ułatwiającego rozwiązanie kolejkowego problemu. Wierzymy, że przy wspólnej woli, ten ostatni miesiąc, który może zaważyć na Pańskiej reputacji, powinien wystarczyć, by przedstawić premierowi realny program - korzystny zarówno dla pacjentów, jak i budżetu" - dodał.

"A na dobry początek proponujemy, by zreformować system nakładający na lekarzy rodzinnych biurokratyczne obowiązki, które powinny spoczywać na kontrolerach NFZ do tej pory zajmujących się nakładaniem kar na tych, którzy chcą pomóc pacjentom” - czytamy w liście do ministra.

"Panie Ministrze i Kolego lekarzu. Może Pan liczyć na naszą koleżeńską pomoc. W polityce bywa różnie. Ale lekarz zawsze powinien pozostać lekarzem" - stwierdził Jacek Krajewski. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum