FENG, bezpieczeństwo lekowe i zaburzony łańcuch dostaw na EEC 2022
Krajowi producenci leków mają szansę rozwinąć swoją działalność i poszerzyć w Polsce dostęp do najbardziej potrzebnych terapii. Wszystko za sprawą Funduszy Europejskich na Rzecz Nowoczesnej Gospodarki (FENG), o których mowa będzie w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach.

- Scenariusze rozwoju sytuacji gospodarczej po agresji Rosji na Ukrainę oraz propozycje konkretnych działań gospodarczych będą tematami tegorocznej 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress)
- W agendzie wydarzenia tradycyjnie nie zabraknie tematów związanych z ochroną zdrowia i przemysłem farmaceutycznym. Mowa będzie m.in. o miejscu i znaczeniu farmacji w innowacyjnej gospodarce
- Zaproszeni eksperci będą dyskutować o Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki i szansach, jakie otwierają dla rozwoju krajowego przemysłu farmaceutycznego, a także o obliczach bezpieczeństwa lekowego w dobie wojny i pandemii
EEC 2022: przemysł farmaceutyczny - m.in. FENG i bezpieczeństwo lekowe
Europejski Kongres Gospodarczy (EEC 2022) w Katowicach rozpocznie się 25 i potrwa do 27 kwietnia. Szczególne miejsce w programie tegorocznej imprezy zajmą zagadnienia związane z aktualnymi wyzwaniami dla Europy w związku z konfliktem w Ukrainie, w tym bezpieczeństwa lekowego.
Sporo będzie także o Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) i ich potencjalnych beneficjentach w sektorze farmaceutycznym.
Tegoroczne konkursy na dofinansowanie projektów badawczych z FENG to szansa na poszerzenie w Polsce dostępu do najbardziej potrzebnych terapii i budowę suwerenności lekowej naszego państwa.
Budżet FENG wynosi, przypomnijmy, aż 7,9 mld euro, czyli około 36 mld zł i oferuje różne formy wsparcia. To jeden z głównych programów finansowanych w ramach nowej polityki spójności na lata 2021-2027.
Miejsce farmacji w innowacyjnej gospodarce
O miejscu i znaczeniu farmacji w innowacyjnej gospodarce na świecie, ale i w Europie oraz Polsce, będzie mowa podczas sesji "Przemysł farmaceutyczny"
Eksperci poruszą tematy dotyczące:
- bezpieczeństwa lekowego i zdrowotnego w dobie pandemii i nie tylko,
- produkcji leków w kontekście zaburzeń w łańcuchach dostaw,
- kluczowych warunków rozwoju inwestycji i aktywności naukowo-badawczej przemysłu farmaceutycznego,
- Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) i potencjalnych beneficjentów FENG w sektorze farmaceutycznym,
- roli i przyszłości polskich producentów leków na światowej mapie farmacji.
Sesja poświęcona przemysłowi farmaceutycznemu zaplanowana została na 25 kwietnia, w godz.16.30-18.00. Trwa rejestracja dla uczestników na stronie eecpoland.eu
***
Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)