FENG, bezpieczeństwo lekowe i zaburzony łańcuch dostaw na EEC 2022

Autor: MCD • Źródło: Rynek Zdrowia06 kwietnia 2022 17:00

Krajowi producenci leków mają szansę rozwinąć swoją działalność i poszerzyć w Polsce dostęp do najbardziej potrzebnych terapii. Wszystko za sprawą Funduszy Europejskich na Rzecz Nowoczesnej Gospodarki (FENG), o których mowa będzie w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach.

FENG, bezpieczeństwo lekowe i zaburzony łańcuch dostaw na EEC 2022
EEC. Europejski Kongres Gospodarczy w ubiegłym roku Fot. AdobeStock
  • Scenariusze rozwoju sytuacji gospodarczej po agresji Rosji na Ukrainę  oraz propozycje konkretnych działań gospodarczych będą tematami tegorocznej 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress)
  • W agendzie wydarzenia tradycyjnie nie zabraknie tematów związanych z ochroną zdrowia i przemysłem farmaceutycznym. Mowa będzie m.in. o miejscu i znaczeniu farmacji w innowacyjnej gospodarce 
  • Zaproszeni eksperci będą dyskutować o Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki i szansach, jakie otwierają dla rozwoju krajowego przemysłu farmaceutycznego, a także o obliczach bezpieczeństwa lekowego w dobie wojny i pandemii

EEC 2022: przemysł farmaceutyczny - m.in. FENG i bezpieczeństwo lekowe

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC 2022) w Katowicach rozpocznie się 25 i potrwa do 27 kwietnia. Szczególne miejsce w programie tegorocznej imprezy zajmą zagadnienia związane z aktualnymi wyzwaniami dla Europy w związku z konfliktem w Ukrainie, w tym bezpieczeństwa lekowego.

Sporo będzie także o Funduszach Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) i ich potencjalnych beneficjentach w sektorze farmaceutycznym. 

Tegoroczne konkursy na dofinansowanie projektów badawczych z FENG to szansa na poszerzenie w Polsce dostępu do najbardziej potrzebnych terapii i budowę suwerenności lekowej naszego państwa. 

Budżet FENG wynosi, przypomnijmy, aż 7,9 mld euro, czyli około 36 mld zł i oferuje różne formy wsparcia. To jeden z głównych programów finansowanych w ramach nowej polityki spójności na lata 2021-2027. 

Miejsce farmacji w innowacyjnej gospodarce

O miejscu i znaczeniu farmacji w innowacyjnej gospodarce na świecie, ale i w Europie oraz Polsce, będzie mowa podczas sesji "Przemysł farmaceutyczny"

 

Eksperci poruszą tematy dotyczące:

  • bezpieczeństwa lekowego i zdrowotnego w dobie pandemii i nie tylko,
  • produkcji leków w kontekście zaburzeń w łańcuchach dostaw,
  • kluczowych warunków rozwoju inwestycji i aktywności naukowo-badawczej przemysłu farmaceutycznego,
  • Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) i potencjalnych beneficjentów FENG w sektorze farmaceutycznym,
  • roli i przyszłości polskich producentów leków na światowej mapie farmacji.  

Sesja poświęcona przemysłowi farmaceutycznemu zaplanowana została na 25 kwietnia, w godz.16.30-18.00. Trwa rejestracja dla uczestników na stronie eecpoland.eu 

***

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum