Ewa Kopacz: program leczenia hemofilii pozytywnie zaopiniowany przez AOTM

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 21 września 2011 17:14

Narodowy Program Leczenia Hemofilii i pokrewnych skaz krwotocznych na lata 2012-2018 jest już pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych - poinformowała w środę (21 września) minister zdrowia Ewa kopacz.

Ewa Kopacz: program leczenia hemofilii pozytywnie zaopiniowany przez AOTM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ewa Kopacz zapewniła, że nowy program jest zdecydowanie bogatszy, niż ten, który obowiązywał do tej pory. Wyjaśniła także, że obecnie nakłady na czynniki krzepnięcia to blisko 210 mln zł, podczas gdy jeszcze cztery lata temu finansowanie pozostawało na poziomie 117 mln zł.

- Do 2014 r. chcemy dojść do poziomu finansowania w wysokości 314 mln zł - zapowiedziała Ewa Kopacz.

Dodała, że w programie leczenia hemofilii znalazły się czynniki rekombinowane, a nie tylko, jak było do tej pory, czynniki osoczopochodne.

Minister przypomniała, że od 2008 r. jest prowadzony program profilaktyczny w zakresie hemofilii dla dzieci od 0 do 18 lat. Na dostępność czynników krzepnięcia w ramach profilaktyki dla dzieci resort wydaje rocznie średnio od 40 do 50 mln zł rocznie.

Ewa Kopacz zapowiedziała, że od przyszłego roku wszystkie dzieci, które urodzą się z hemofilią, będą mogły być leczone lekami rekombinowanymi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze