×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Ewa Kopacz o pracy lekarzy po katastrofie smoleńskiej

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia23 marca 2012 10:56

Odpowiadając na zarzuty prasy, Ewa Kopacz zaprzecza, że po katastrofie prezydenckiego samolotu mówiła, iż polscy lekarze brali udział w sekcjach zwłok ofiar. Marszałek Sejmu tłumaczy, że chodziło o pomoc w przygotowaniach do pokazania ciał bliskim.

Ewa Kopacz o pracy lekarzy po katastrofie smoleńskiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Kopacz przypomina, że sekcja odbyła się już w sobotę (10 kwietnia 2010 r.), czyli w dniu katastrofy, a ona wraz z lekarzami pojawiła się w Moskwie w niedzielę (11 kwietnia 2010 r.) - informuje portal tvn24.pl

Zdaniem marszałek Sejmu w ostatnim czasie robi się krzywdę polskim lekarzom, którzy uczestniczyli w badaniach w Moskwie, a także tym specjalistom, którzy przeprowadzają ekshumację zwłok kolejnych ofiar katastrofy smoleńskiej w kraju.

W jej przekonaniu zamieszanie dotyczące przylotu do Polski amerykańskiego patologa Michaela Badena, który jest oburzony tym, że nie daje mu się dostępu do badań, jest niepotrzebne.

Baden przyleciał do polski na zaproszenie Beaty Gosiewskiej i Zuzanny Kurtyki, wdów po byłym wicepremierze i prezesie Instytutu Pamięci Narodowej, które chciały, by lekarz przeprowadził "prywatne sekcje zwłok" ich zmarłych mężów.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze