Ewa Kopacz o kontraktach pielęgniarek i ustawie refundacyjnej

Autor: TVP Info/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2011 12:26

Rozmowę z ministrem zdrowia Ewą Kopacz wyemitowała TVP Info. W rozmowie w TVP minister powiedziła m.in. m.in., że pielęgniarki, które opuściły już sejmową galerię preferowały zatrudnienie na umowę o pracę.

Ewa Kopacz o kontraktach pielęgniarek i ustawie refundacyjnej

Zdaniem Ewy Kopacz 95% pielęgniarek jest zatrudnionych właśnie na umowę o pracę, nie zaś na kontrakcie. W placówkach ochrony zdrowia rozkład umów o pracę i kontraktów jest „bardzo różny”.

Minister przekonywała też, że trudno jednak z całą pewnością stwierdzić, że zatrudnienie na umowie o pracę jest na pewno lepsze dla pacjenta. 

– 95 proc. pielęgniarek jest zatrudnionych na umowę o pracę, pozostałe – na kontakt. Dlaczego więc jest tak duże niezadowolenie pacjentów? ‒ pytała retorycznie minister zdrowia. 

‒ Mnie nie interesuje jak panie są zatrudniane, ja chcę żeby one zgodnie ze swoją wiedzą, bezpiecznie zajmowały się polskim pacjentem ‒ stwierdziła. 

Odpowiadając na pytanie o sztywne marże na leki refundowane, Ewa Kopacz powiedziała, że tam gdzie w grę wchodzą publiczne pieniądze, to minister zdrowia powinien dyktować reguły według, których te pieniądza mają być wydawane.

Więcej: TVP Info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum