Ewa Kopacz o Bartoszu Arłukowiczu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2012 15:25

Bartosz Arłukowicz jest merytorycznie przygotowany do tego, żeby poprowadzić resort zdrowia; jest samodzielny, zdeterminowany. Trzymam za niego kciuki i gwarantuję, że mu się uda - powiedziała w środę (11 stycznia) była minister zdrowia, obecnie marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Kopacz, którą podczas briefingu dziennikarze pytali o sytuację, która powstała po wejściu w życie ustawy refundacyjnej, zapewniała, że "przez całe swoje życie zawodowe, kiedy pracowała jako lekarz, jako poseł w komisji zdrowia, ale też wtedy, kiedy przez ostatnie cztery lata pracowała w resorcie zdrowia, służyła polskim pacjentom".

- I proszę mi wierzyć: znam znaczenie słowa służba. Przez te ostatnie cztery lata, bardzo trudne lata, bo nikt nie powie, że to jest łatwy resort, podejmowałam bardzo trudne decyzje i dokonywałam wyborów. I nie jest to nic nadzwyczajnego, bo przed takimi samymi trudnymi decyzjami stał mój poprzednik, ale dzisiaj przed takimi samymi trudnymi wyzwaniami i decyzjami staje mój następca - Bartosz Arłukowicz - podkreśliła Kopacz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum