Ewa Kopacz: nie straszmy pacjentów prywatnymi szpitalami

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2010 21:38

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie ukrywała na antenie TVN24, że straszenie pacjentów prywatyzacją szpitali uważa za niegodziwość.

Minister zdrowia, Ewa Kopacz

Z kolei były wiceminister zdrowia Boleslaw Piecha (PiS) odpowiadał, że jego partia nie straszy, trudno jednak zamykać oczy na fakt, że spółka kieruje się kryterium zysku.

Prywatyzacji szpitali jest w ostatnich dniach najgorętszym tematem kampanii wyborczej. Sztab Jarosława Kaczyńskiego uczynił z niej główny oręż walki z Bronisławem Komorowskim, podczas gdy sztab marszałka broni się przed przyklejeniem swemu kandydatowi na urząd prezydenta łatki zwolennika prywatyzacji ochrony zdrowia.

W programie „Faktach po Faktach" w TVN24 goście rozmawiali o tym, dlaczego prywatyzacja ochrony zdrowia stała się w tej kampanii intencją, której trzeba się wypierać, mimo, że prywatne szpitale działają i radzą sobie dobrze.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz przypomniała, że PiS straszył prywatyzacją ochrony zdrowia już w 2007 r., kiedy to wyemitował klip, w którym pokazywano, że karetka przyjedzie tylko wtedy, gdy pacjent poda numer karty kredytowej.

– Dziś, po dwóch latach widzimy, że karetki jeżdżą, ze nie trzeba za nie płacić, nic się nie stało – podkreślała Kopacz.

– Nie stało się nic, ponieważ śp. prezydent Lech Kaczyński zawetował pakiet ustaw zdrowotnych – ripostował Piecha.

– Nawoływanie do tego, by istniała tylko publiczna ochrona zdrowia, to usankcjonowanie obecnego stanu, czyli kolejek oraz restrukturyzacji szpitali przez komorników – odpowiadała Kopacz.

Podkreślała także, że PO nie boi się prywatyzacji, ale jednocześnie nie opowiada się za likwidacją publicznej ochrony zdrowia.

Więcej na: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum