Ewa Kopacz nie będzie ministrem zdrowia?

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 12 października 2011 19:15

Dotychczasowa minister zdrowia, Ewa Kopacz, będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej na stanowisko marszałka Sejmu - poinformowało radio RMF FM. Informację o tym, że taką decyzję ma w czwartek (13 października) ogłosić premier, potwierdziła także TVN24.

Ewa Kopacz nie będzie ministrem zdrowia?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Do tej pory marszałkiem Sejmu z ramienia PO był Grzegorz Schetyna. Według opinii posłów Platformy polityk zamierzał pozostać na tym stanowisku. W nieoficjalnych rozmowach mówili, że decyzja premiera o nie zmienianiu składu rządu do końca prezydencji, miała utrzymać Schetynę w fotelu marszałka.

Jak informuje RMF FM, najpierw decyzję premiera w sprawie obsady stanowiska marszałka ma usłyszeć zarząd partii. Radio dodaje, że Schetyna nie zamierza walczyć z Tuskiem. Również Bronisław Komorowski nie ma ochoty na polemikę z szefem rządu w tej sprawie.

Jednocześnie politycy PO oceniają, że zarząd nie sprzeciwi się żadnej z decyzji premiera. - Jeszcze się nie zdarzyło, żeby zarząd odrzucił propozycję premiera - mówił w środę (12 października) w Sejmie dziennikarzom szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum