Ewa Kopacz dla TVP: polska ochrona zdrowia przykładem dla innych

Autor: TVP Info/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2011 15:59

Zdaniem minister zdrowia Ewy Kopacz, polski system ochrony zdrowia jest przykładem dla wielu innych krajów. Jej zdaniem sytuacja polskiej służby zdrowia poprawia się, mamy wiele powodów do dumy np. z systemu ratownictwa medycznego.

Ewa Kopacz dla TVP: polska ochrona zdrowia przykładem dla innych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia jest przekonana, że ponad 61,5 mld zł, jakie zostaną przeznaczone w przyszłym roku na leczenie Polaków, to odpowiednia kwota. Tym bardziej, że to więcej o ok. 20 mld niż cztery lata temu. Ewa Kopacz odniosła się także do problemu wielomiesięcznych kolejek do specjalistów.

Zdaniem minister zdrowia w szpitalu zarządza dyrektor i to on jest zobowiązany do przygotowania odpowiedniej obsługi pacjentów. Od dyrektora też zależy, czy pieniądze trafiają na leczenie, czy na podwyżki dla personelu. Minister uważa, że w dalszym ciągu pieniądze w wielu polskich placówkach zdrowia są nieracjonalnie wydawane.

Z informacji resortu zdrowia wynika, że na 760 szpitali tylko co piąty jest w kiepskiej kondycji finansowej. I to właśnie one generują prawdziwy dług.

Minister Kopacz przypomniała także, że na nowej liście leków refundowanych znajdą m.in. nowoczesne leki na schizofrenię i wiele innych nowości. Jednocześnie, jak przyznała, dzięki negocjacjom z koncernami farmaceutycznymi resortowi uda się zaoszczędzić ok. 220 mln zł, które trafią na inne cele.

Więcej: http://tvp.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze