Episkopat nt. zagrożeń związanych z pigułką "dzień po" bez recepty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2015 13:25

Polityka naszego państwa ws. rodziny nie jest niestety konsekwentna, pojawiają się inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny - podkreśla prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanym w środę oświadczeniu.

Episkopat nt. zagrożeń związanych z pigułką "dzień po" bez recepty

Biskupi z uznaniem dostrzegają wspieranie małżeństwa, rodzin wielodzietnych, wydłużenie urlopów rodzicielskich i udogodnienia Karty Dużych Rodzin. Jednak ich zdaniem polityka państwa nie jest konsekwentna. - Pojawiają się inicjatywy prowadzące do niszczenia ideału małżeństwa i rodziny. Inicjatywy te budzą nasz zdecydowany sprzeciw - czytamy w oświadczeniu przekazanym PAP.

Prezydium KEP wskazują m.in na zagrożenia, jakie wiążą się z wprowadzeniem do sprzedaży bez recepty tzw. pigułki "dzień po".

- Do działań negatywnych należy wprowadzenie do sprzedaży bez recepty wczesnoporonnego środka farmaceutycznego, dostępnego także dla osób niepełnoletnich. Korzystanie z tego środka stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego kobiet, tworząc m.in. ryzyko zaburzeń płodności - ocenia prezydium KEP.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum