Emilewicz: w tym tygodniu wytyczne dla fryzjerów, restauratorów, kosmetyczek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2020 12:35

W tym tygodniu na stronach Ministerstwa Rozwoju zostaną opublikowane wytyczne dla branż, które mają być odmrożone w drugiej połowie maja, czyli m.in. salonów fryzjerskich, kosmetycznych, a także restauracji - zapowiedziała w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz Fot. Archiwum

- Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, jeżeli nowych zachorowań nie będzie dużo, w drugiej połowie maja możemy spodziewać się kolejnego etapu związanego z odmrażaniem kolejnych usług - mówiła w programie "Money.pl"

Dodała, że chodzi o restauracje, salony fryzjerskie, kosmetyczne, które będą funkcjonowały w nowym reżimie sanitarnym, z nowymi wytycznymi. - Pracowaliśmy nad nimi w Ministerstwie Rozwoju - powiedziała.

Przekazała, że chodzi m.in. o liczbę osób na metr kwadratowy w restauracjach, ogródkach restauracyjnych, liczbę osób przy stolikach, między stolikami, odległości między stolikami.

Jeśli chodzi o salony fryzjerskie, minister wymieniła m.in. wytyczne dotyczące dezynfekcji stanowisk w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, liczby osób, odległości, procedur dotyczących dezynfekcji po wyjściu klienta, jak będzie musiało być przygotowane stanowisko, jaka liczba klientów możliwa jest w danym salonie.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum