Elbląg: obradował Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych

Autor: info.elblag.pl/ Rynek Zdrowia • • 18 marca 2018 14:52

Pielęgniarki z powiatu elbląskiego i braniewskiego spotkały się w sobotę (17 marca) na obradach Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Elblągu.

Pielęgniarki podkreślają, że jest ich zdecydowanie za mało Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Tematem rozmów była m.in. zmniejszająca się liczba pielęgniarek i położnych, ich rosnąca średnia wieku i coraz większe trudności w zapewnieniu odpowiedniej opieki nad pacjentem. Podkreślano, że zmienić sytuację mogą m.in. większe pieniądze na służbę zdrowia - informuje info.elblag.pl

Jak zauważyła Halina Nowik, prezes Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, uczelnie na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo są oblegane, ale młodzi ludzie, którzy kończą studia, nie mają zapewnionego właściwego startu ani godziwych warunków pracy.

W jej ocenie bez wzrostu finansowania opieki zdrowotnej nie da się poprawić tej sytuacji. Obecnie należy przekonać do tego rządzących.

W Elblągu zarejestrowanych jest 2111 pielęgniarek, w tym aktywnie wykonujących zawód ok. 1800 (dane z grudnia 2017 roku). Jak podkreśla prezes elbląskiej izby, to zdecydowanie za mało.

Więcej: info.elblag.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum