Ekspert Rady Medycznej o szczepieniach COVID-19: pracodawca powinien wiedzieć

Autor: oprac. MP • Źródło: Polsat News/Rynek Zdrowia31 października 2021 08:50

Czy pracodawca powinien mieć dostęp do informacji o zaszczepionych przeciw COVID-19 pracownikach? - To bardzo potrzebne - mówi prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej przy Premierze.

Ekspert Rady Medycznej o szczepieniach COVID-19: pracodawca powinien wiedzieć
Ekspert Rady Medycznej uważa, że pracodawca powinien mieć informację, który z pracowników jest zaszczepiony Fot. Shutterstock
  • Zdaniem prof. Miłosza Parczewskiego pracodawca powinien mieć dostęp do informacji o tym, który z jego pracowników jest zaszczepiony przeciw COVID-19
  • Czy szczepienia na koronawirusa w Polsce powinny być obowiązkowe? 
  • Członek Rady Medycznej uważa, że należy wprowadzić ograniczenia dla osób niezaszczepionych i egzekwować paszporty covidowe

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? "Nie ma dobrego rozwiązania"

Na antenie Polsatu News gościem w "Gościu Wydarzeń" był prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej przy Premierze. Ekspert pytany o możliwość sprawdzenia przez pracodawcę swoich pracowników pod kątem szczepień przeciw COVID-19 przyznał, że jest to potrzebne.

- Moim zdaniem, potrzebne jest to, aby pracodawca miał dostęp do wiedzy, czy pracownik jest zaszczepiony - szczególnie w służbie zdrowia. A także wśród tych osób, które pracują z większą liczbą osób, które mogą być narażone na kontakty - powiedział prof. Parczewski, członek Rady Medycznej przy Premierze, który był gościem w "Gościu Wydarzeń".

- Posiadanie takiej informacji jest bardzo ważne, bo wiemy, czy dana osoba stanowi większe ryzyko czy mniejsze - dodał.

Czytaj: 31 października wchodzi nowe rozporządzenie covidowe. Obostrzenia po nowemu

Kod choroby jest na zwolnieniu lekarskim. Co na L4 widzi pracodawca?

Zachodniopomorski konsultant ds. chorób zakaźnych przyznał, że cały czas toczy się dyskusja na temat przymusowych szczepień przeciw COVID19, ale decyzja o wprowadzeniu obowiązku jest bardzo trudna. 

- Jeżeli chodzi o przymus szczepień, to te dyskusje cały czas się toczą i tu nie ma dobrego rozwiązania, nie w naszym społeczeństwie - zaznaczył.

Profesor uważa, że należy egzekwować paszporty covidowe i wprowadzić pewne ograniczenia dla osób niezaszczepionych.

- Byłbym za tym, aby sprawdzać certyfikaty covidowe. Jestem też za tym,  aby wymagać od ludzi noszenia masek i egzekwowania tych ograniczeń. Natomiast wiem i zdaję sobie sprawę z oporu społecznego - podsumował.

Czytaj: Dr Szułdrzyński: paszporty covidowe są potrzebne, żebyśmy nie zamordowali gospodarki

Obostrzenia covidowe. Ponad 64 tys. mandatów za brak maseczki

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum