EMC Instytut Medyczny pisze do ministra ws. braków na liście leków refundowanych

Autor: EMC/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2012 13:27

EMC Instytut Medyczny S.A. wystosował do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza pismo dotyczące braków na liście refundacyjnej.

Posiadająca 8 szpitali i 16 przychodni firma zwraca uwagę resortu na fakt, że lekarze nie są w stanie zweryfikować wskazań medycznych, dla jakich dany produkt leczniczy został zarejestrowany i jaka przysługuje pacjentowi refundacja. Na stronie internetowej MZ i NFZ nie ma bowiem możliwości sprawdzenia charakterystyki produktu leczniczego dopuszczonego do sprzedaży w Polsce, która zawiera informacje o wskazaniach do stosowania.

Z kolei na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dostępne są charakterystyki tylko niektórych produktów leczniczych, zarejestrowanych po 1 maja 2011 roku.

EMC Instytut Medyczny zwrócił się zatem z prośbą do ministra Arłukowicza o wskazanie miejsca, w którym można uzyskać wiarygodne informacje dotyczące wymaganego nowym rozporządzeniem zakresu wskazań medycznych dla leków objętych refundacją.

Jednocześnie EMC zaznacza, że jest przygotowana pod względem informatycznym do zmian związanych z wprowadzeniem nowej listy refundacyjnej, z wyjątkiem braku możliwości sprawdzenie wskazań medycznych w jakich danych lek został dopuszczony do obrotu w Polsce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum