EEC 2020: sesja o ochronie zdrowia i gospodarce - transmisja w portalu rynekzdrowia.pl

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 01 września 2020 19:51

Za sprawą epidemii COVID-19 związek ochrony zdrowia z gospodarką chyba nigdy nie był tak silny, jak obecnie. Będziemy o tym rozmawiać pierwszego dnia XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC - European Economic Congress). Transmisja tej debaty w portalu rynekzdrowa.pl już w środę (2 września), w godz. 14.30-16.00.

EEC 2020: sesja o ochronie zdrowia i gospodarce - transmisja w portalu rynekzdrowia.pl
EEC 2020 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; FOT. PTWP

Podczas jednej z ponad 80 sesji XII Europejskiego Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress, Katowice, 2-4 września) eksperci będą rozmawiać m.in. o znaczeniu sprawnie funkcjonującego systemu ochrony zdrowia dla gospodarki kraju.

Przypomnijmy, że XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz piąty wydarzeniu towarzyszyć będą European Tech and Start-up Days. Trzydniowa, największa gospodarcza debata Europy Centralnej odbywać się będzie także online.

Podczas wydarzenia zachowane zostaną wszelkie zasady wymogów reżimu sanitarnego. Wszystkie debaty, sesje i gale transmitowane będą online na stronie Kongresu www.eecpoland.eu/pl oraz serwisach branżowych Grupy PTWP, m.in. w portalu rynekzdrowia.pl.

Za sprawą epidemii COVID-19 związek ochrony zdrowia z gospodarką chyba nigdy nie był tak silny, jak obecnie. Bez efektywnej strategii walki z koronawirusem - w tym skutecznego otwierania systemu ochrony zdrowia na leczenie wszystkich (nie tylko „covidowych”) pacjentów - grozi nam kolejny lockdown, którego nasza gospodarka może już nie unieść. Jakie zatem powinny być filary nowej strategi walki z COVID-19 - także w kontekście zachowania gospodarczej równowagi?

To jedno z ważniejszych pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy sesji pt. „System ochrony zdrowia i gospodarka”, która odbędzie się pierwszego dnia Kongresu (środa, 2 września) w godz. 14.30-16.00.

Ramowy program debaty
• Znaczenie sprawnie funkcjonującego systemu opieki zdrowotnej dla gospodarki
• Jak kwestie finansowania opieki zdrowotnej weryfikuje pandemia?
• Odmrażanie ochrony zdrowia - trudne doświadczenie
• Bezpieczeństwo lekowe kraju - nowe podejście?
• Nie tylko telemedycyna, czyli oblicza cyfrowej rewolucji w medycynie - od aplikacji w smartfonie do sztucznej inteligencji

Udział w sesji zapowiedzieli (kolejność alfabetyczna):
Beata Drzazga, prezes zarządu BetaMed SA
• Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego, wiceprzewodnicząca Rady NFZ
• Gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytut Medycznego w Warszawie
• Dr hab. Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakład Higieny
Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Grupy Polpharma, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego
Tomasz Pasiewicz, partner, Dział Deal Advisory, szef zespołu ds. fuzji i przejęć w KPMG
Andrzej Sośnierz, poseł na sejm RP, Sejmowa Komisja Zdrowia, były prezes NFZ

Moderator: Wojciech Kuta, Rynek Zdrowia

Zapraszamy do śledzenia transmisji live z tej debaty m.in. w portalu  rynekzdrowia.pl

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP, wydawca m.in. portalu rynekzdrowia.pl i magazynu Rynek Zdrowia.

Więcej informacji o EEC i European Tech and Start-up Days:
https://www.eecpoland.eu/pl/
http://www.estartupdays.eu/pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum