EEC 2020: premier Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 19:48

Drugi dzień XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC - European Economic Congress) i pierwszy dzień 5. European Tech and Start-up Days otworzył w czwartek (3 września) premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania z przedsiębiorcami.

EEC 2020: premier Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami
Premier Mateusz Morawiecki na EEC 2020; FOT. PTWP

XII Europejski Kongres Gospodarczy od środy (2 września) odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz piąty wydarzeniu towarzyszą European Tech and Start-up Days. Trzydniowa, największa gospodarcza debata Europy Centralnej odbywa się będzie także online i zakończy się w piątek (3 września).

Podczas jednej z ponad 80 sesji XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego eksperci rozmawiali m.in. o znaczeniu sprawnie funkcjonującego systemu ochrony zdrowia dla gospodarki kraju.

Relacja z tej sesji: TUTAJ

Trzy dni wrześniowych debat, odbywa zgrupowano w kilku blokach tematycznych: cyfryzacja, nowe technologie, energia i klimat, rozwój i środowisko, międzynarodowa współpraca gospodarcza, transport i mobilność, przemysł, miasto, metropolia, region, rynek nieruchomości, edukacja i rynek pracy, inwestycje, zarządzanie, przemysł spożywczy, rynek i marketing, finanse, społeczeństwo/ekonomia, ochrona zdrowia.

Jak dowiedział się portal rynekzdrowia.pl, w trakcie czwartkowego, zamkniętego dla dziennikarzy spotkania z przedsiębiorcami premier Mateusz Morawiecki był m.in. pytany o możliwości wdrożenia Refundacyjnego Trybu Rozwojowego (RTR). Premier zapewnił, że trwają już finalne prace nad tym narządziem, mającym wspierać m.in. produkcję leków i inwestycje w przemyśle farmaceutycznym w Polsce.

Zapraszamy do śledzenia transmisji live z kongresowych debat, m.in. w portalu www.rynekzdrowia.pl , a także na stronie Kongresu: www.eecpoland.eu/pl.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP, wydawca m.in. portalu rynekzdrowia.pl i magazynu Rynek Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum