×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dziś rusza loteria, zachęcająca do badań profilaktycznych. Do wygrania m.in. rowery i karty podarunkowe

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP01 lutego 2023 07:20

1 lutego rusza loteria zachęcająca do udziału w programie Profilaktyka 40 Plus. Wśród nagród są m.in. karty podarunkowe, rowery czy bieżnie elektryczne.

Dziś rusza loteria, zachęcająca do badań profilaktycznych. Do wygrania m.in. rowery i karty podarunkowe
Startuje loteria zachęcająca do programu Profilaktyka 40 Plus. Fot. Shutterstock
  • 1 lutego rusza loteria, której celem jest zachęta do udziału w programie Profilaktyka 40 Plus
  • Łączna pula nagród wynosi 3,5 mln zł, a do wygrania są m.in. karty podarunkowe do sklepów sportowych, rowery, bieżnie elektryczne, wolnoobrotowe wyciskarki i elektroniczne gadżety
  • - Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby, które skorzystały z programu Profilaktyka 40 Plus - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski

1 lutego rusza loteria zachęcająca do badań

Profilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia. Jego celem jest zwiększenie liczby Polaków wykonujących badania, wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.

Ryzyko chorób, zwłaszcza cywilizacyjnych, takich jak choroby nowotworowe, nadciśnienie, cukrzyca czy miażdżyca, znacząco wzrasta u osób powyżej 40. roku życia. Mogą zaostrzać się również choroby przewlekłe.

Dlatego - jak akcentuje MZ - udział w programie Profilaktyka 40 PLUS to najlepsza inwestycja w swoje zdrowie, bowiem wczesne wykrycie schorzeń to większa szansa na skuteczne leczenie.

- Aby dodatkowo zachęcić do badań profilaktycznych, uruchamiamy loterię z atrakcyjnym nagrodami. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby, które skorzystały z programu Profilaktyka 40 PLUS. Obok nagrody, którą jest zdrowie, będzie można otrzymać nagrodę rzeczową - zachęca minister zdrowia Adam Niedzielski.

Program "Profilaktyka 40 Plus" ruszył 1 lipca 2021 roku. Resort, wprowadzając go, uzasadniał, że jest odpowiedzią na zaniedbania w zakresie zdrowia znaczącej części polskiego społeczeństwa. Te zaniedbania - jak oceniało MZ - uwidoczniły się ze szczególną mocą w czasie ponad dwóch lat epidemii w Polsce.

Żeby wziąć udział w programie i wykonać badania diagnozujące stan zdrowia, trzeba wypełnić internetową ankietę, system informatyczny z automatu wystawi e-skierowanie na badania. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum