Dziś startują wybory u diagnostów. Dla kogo fotel prezesa KIDL?

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia15 grudnia 2022 07:20

15 grudnia rozpocznie się dwudniowy VI Krajowy Zjazd Diagnostów Laboratoryjnych, w trakcie którego delegaci wybiorą prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Wśród kandydatów są Monika Pintal-Ślimak oraz Dariusz Duma. Dotychczasowa szefowa KIDL Alina Niewiadomska o swojej decyzji ma poinformować w trakcie obrad.

Dziś startują wybory u diagnostów. Dla kogo fotel prezesa KIDL?
15 grudnia wybory w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych Fot. AdobeStock
 • Na 15 i 16 grudnia zaplanowano VI Krajowy Zjazd Diagnostów Laboratoryjnych, który dokona wyboru prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych na nową 4-letnią kadencję
 • Swój start na szefową KIDL jako pierwsza potwierdziła Monika Pintal-Ślimak. Jej kontrkandydatem będzie Dariusz Duma
 • Dotychczasowa prezes KIDL Alina Niewiadomska swoją decyzję zdecydowała ogłosić dopiero w trakcie zjazdu

15 grudnia wybory prezesa w KIDL

15 grudnia rozpoczyna się VI Krajowy Zjazd Diagnostów Laboratoryjnych, który dokona wyboru prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych na nową 4-letnią kadencję.

W ostatnich dniach głośno o swoim starcie mówiła jedynie Monika Pintal-Ślimak.

- Jest to poważna sprawa, dotycząca wyborów do samorządu, który zrzesza 17 tysięcy osób. W poczuciu odpowiedzialności za te osoby mówię odważnie: tak, startuję. Motywacją do ogłoszenia tej decyzji były również docierające do mnie głosy środowiska, które chciało poznać nazwiska osób kandydujących do organów KIDL - mówiła Rynkowi Zdrowia.

Jej kontrkandydatem będzie Dariusz Duma z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który głośno nie potwierdzał startu, ale też nie ukrywał, że "od dłuższego czasu poważnie rozważam start w wyborach".

Diagności laboratoryjni wybiorą nowe władze samorządu zawodowego

W środowisku wymieniało się także nazwisko trzykrotnej wiceprezes KRDL Elżbiety Rabsztyn, ale z tego, co słyszymy, dziś nie wystartuje, a swoje poparcie przekazała Dumie.

Wciąż oficjalnie decyzji nie ogłosiła dotychczasowa prezes KIDL Alina Niewiadomska. 

- Przez szacunek dla delegatów na VI Krajowy Zjazd Diagnostów Laboratoryjnych uważam, że to oni pierwsi powinni poznać tę decyzję. Wobec powyższego moją decyzję w tej sprawie ogłoszę w trakcie Zjazdu - tłumaczyła nam Alina Niewiadomska. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze