×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Dziś spotkanie premiera z opozycją ws. walki z COVID-19. Kto potwierdził?

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia25 stycznia 2022 06:30Aktualizacja: 25 stycznia 2022 11:48

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił liderów opozycji na spotkanie w sprawie walki z COVID-19. Jakie tematy będą poruszane na dzisiejszym spotkaniu i którzy liderzy skorzystali z zaproszenia szefa rządu?

Dziś spotkanie premiera z opozycją ws. walki z COVID-19. Kto potwierdził?
25 stycznia premier Mateusz Morawiecki spotka się z opozycją ws. COVID-19 Fot. PAP/Tomasz Gzell
 • Dziś (25 listopada) premier Mateusz Morawiecki spotka się z przedstawicielami opozycji
 • Spotkanie organizowane w Kancelarii Premiera poświęcone będzie planom walki z COVID-19
 • Oprócz przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych zaproszenie otrzymał minister zdrowia Adam Niedzielski
 • Którzy liderzy ugrupowań opozycji spotkają się dziś z szefem rządu i szefem resortu zdrowia ws. pandemii koronawirusa?

25 stycznia spotkanie premiera z opozycją dotyczące walki z COVID-19

We wtorek, 25 stycznia, premier Mateusz Morawiecki spotka się z politykami opozycji w sprawie "dalszej walki z pandemią COVID-19".

Szef rządu w niedzielę skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych, o czym poinformował na Facebooku.

Udział w spotkaniu, które odbędzie się w Kancelarii Premiera potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

- To spotkanie będzie dla mnie okazją do przedstawienia strategii walki z kolejną falą pandemii - przyznał Adam Niedzielski w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej.

Czy opozycja skorzysta z zaproszenia premiera na spotkanie ws. koronawirusa?

Tuż po wystosowaniu przez premiera zaproszenia politycy opozycji komentowali w mediach społecznościowych gest szefa rządu, krytykując głownie, że to „elementem gry politycznej”, „pewnego rodzaju PR-u” czy wręcz "zrzucanie odpowiedzialności za swoje działanie na barki innych ugrupowań", a spotkanie nie ma sensu "ponieważ premier nie słucha nawet swojej Rady Medycznej, którą powołał".

Ostatecznie - choć w spotkaniu ma zabraknąć niektórych liderów m.in Szymona Hołowni czy Włodzimierza Czarzastego, większość ugrupowań potwierdziła swoje uczestnictwo. 

Nie wiadomo natomiast, czy z premierem spotka się Donald Tusk.

- O tym kto od nas pójdzie dopiero zdecydujemy. Na 90 proc. Koalicja Obywatelska będzie reprezentowana na spotkaniu - powiedział w poniedziałek PAP szef klubu KO Borys Budka.

Co z ustawą o szczepieniach pracowników? "Idziemy zablokować ustawę Hoca"

W trakcie spotkania w Kancelarii Premiera mają być omawiane "rozwiązania prawne i systemowe, które umożliwią wykorzystanie skutecznych narządzi zapobiegających rozwojowi pandemii w Polsce".

Jak przyznają przedstawiciele Konfederacji, chętnie z zaproszenia skorzystają, aby zablokować projekt ustawy weryfikacji covidowej zgłoszonej w Sejmie przez posła PiS Czesława Hoca.

- Nasze postulaty są bardzo proste. Po pierwsze zablokować "ustawę Hoca", nie wprowadzać segregacji sanitarnej, bo jest bezprawna i nieskuteczna. Po drugie zacząć leczyć wszystkie choroby na równi, zacząć traktować COVID-19, jak wszystkie inne choroby - zakomunikował na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Powstanie Parlamentarna Rada Medyczna? Postulat posłów na spotkanie w premierem

Z pomysłem na spotkanie do premiera udadzą się też przedstawiciele Koła Parlamentarnego Porozumienie Jarosława Gowina.

Jak zdradził w rozmowie z PAP przewodniczący koła Michał Wypij, złoży propozycję powołania "Parlamentarnej Rady Medycznej".

- Nie mamy Rady Medycznej, mamy słabego ministra zdrowia, który nie jest w stanie narzucić żadnej koncepcji poradzenia sobie z kryzysem zdrowotnym, słabego premiera, który jest zdominowany i uzależniony od grupy antyszczepionkowców, mamy najwyższą liczbę zgonów i mało wykonywanych testów, czyli szczątkową informację na temat transmisji wirusa - podkreślił Michał Wypij.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji zaplanowano we wtorek 25 stycznia na godz. 13.00.

Udział w zaproszeniu w poniedziałek potwierdzili:

 • Ryszard Terlecki, Anita Czerwińska, Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość),
 • Marcelina Zawisza, Tomasz Trela, Katarzyna Ueberhan (Lewica):
 • Władysław Kosiniak-Kamysz, Dariusz Klimczak, Radosław Lubczyk (PSL),
 • Krzysztof Bosak, Jakub Kulesza (Konfederacja),
 • Hanna Gill-Piątek (Polska 2050),
 • Michał Wypij (Porozumienie). 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze