Dziś konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji. Opowiedzą o projekcie edukacji zdrowotnej

Autor: oprac. JKB • Źródło: MZ, Twitter, Rynek Zdrowia06 września 2022 09:00

Dzisiaj – 6 września – odbędzie się wspólna konferencja Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Tematem będzie projekt edukacji zdrowotnej dla uczniów klas 1-3 podstawowych.

Dziś konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji. Opowiedzą o projekcie edukacji zdrowotnej
Dzisiaj konferencja z udziałem m.in. ministra Adama Niedzielskiego. Fot. PAP/Marcin Obara
  • Konferencja z udziałem ministrów odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach przy ul. Sułkowskiego 1 (województwo dolnośląskie)
  • Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00
  • Głównym tematem spotkania będzie projekt edukacji zdrowotnej uczniów klas 1-3 szkół podstawowych

Dzisiaj konferencja ministrów

6 września o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Zgodnie z zapowiedzią konferencja odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach przy ul. Sułkowskiego 1 w województwie dolnośląskim. Głównym tematem będzie projekt edukacji zdrowotnej uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych.

- Jutro (06.09.2022) o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach odbędzie się konferencja ministra Adama Niedzielskiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o projekcie edukacji zdrowotnej uczniów klas 1-3 – napisano na Twitterze.

Przypomnijmy, że już w 2018 r. były plany wprowadzenia do szkół tzw. godziny o zdrowiu. Miało to pomóc walczyć m.in. z narastającą falą otyłości wśród dzieci czy coraz częściej pojawiającymi się w przestrzeni publicznej fake newsami dotyczącymi zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum