Dziś konferencja ministra zdrowia. Niedzielski ma zdradzić, co dalej z Radą Medyczną

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia17 stycznia 2022 13:44

Rozpoczęło się posiedzenie sztabu kryzysowego oraz kierownictwa Ministerstwa Zdrowia. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski ogłosi, co dalej z Radą Medyczną. Konferencja ministra zdrowia planowana jest na godz. 17.00.

Dziś konferencja ministra zdrowia. Niedzielski ma zdradzić, co dalej z Radą Medyczną
17 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi co dalej z Radą Medyczną Fot. PAP/Leszek Szymański
  • W piątek, 14 stycznia, 13 z 17 członków Rady Medycznej zrezygnowało z zasiadania w radzie
  • W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego oraz kierownictwa resortu
  • Początkowo około godz. 15.00 minister miał ogłosić na konferencji prasowej, co dalej z Radą Medyczną, w której pozostało zaledwie czterech członków
  • Zgodnie z najnowszymi wiadomościami, konferencję opóźniono na godz. 17.00

Co dalej z Radą Medyczną? 17 stycznia minister zdrowia ogłosi decyzję 

W poniedziałek, 17 stycznia, około południa rozpoczęło się posiedzenie sztabu kryzysowego oraz kierownictwa Ministerstwa Zdrowia.

Jak zapowiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, gremium ma zająć się "codziennymi sprawami związanymi z bieżącą ochroną obywateli przed zakażeniem Omikronem oraz zwiększeniem bazy łóżek covidowych w szpitalach".

- Na pewno będziemy się dzisiaj również zajmować kwestią piątkowej rezygnacji 13 członków Rady Medycznej, jak i planów ministerstwa jakie będziemy podejmować działania w zakresie bieżącego doradztwa w zakresie epidemii - dodał rzecznik na konferencji prasowej przed rozpoczęciem spotkania. 

Po spotkaniu, około godz. 17.00, minister zdrowia Adam Niedzielski ma poinformować, co dalej z Radą Medyczną, w której pozostało jedynie 4 z 17 członków, w tym główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban, dotychczasowy przewodniczący rady.

- Nie odbieramy tego jako porażkę. Na pewno jest to przykra decyzja członków Rady Medycznej i na pewno odbiła się niekorzystnie w społeczeństwie. Na pewno nie jest to porażka systemu szczepień i ludzi, którzy mają otwarte i jasne umysły - skomentował Andrusiewicz piątkową decyzję o odejściu z Rady Medycznej trzynastu z siedemnastu jej członków.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum