Dyrektor pomorskiego oddziału NFZ także zostanie odwołana?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2016 20:09

Minister zdrowia chce odwołania dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Małgorzaty Paszkowicz - informuje przewodniczący rady pomorskiego NFZ, Michał Owczarczak.

Dyrektor pomorskiego oddziału NFZ także zostanie odwołana?
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Minister zdrowia zwrócił się do Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o opinię w sprawie odwołania Małgorzaty Paszkowicz ze stanowiska dyrektor oddziału. O sprawie poinformował na Facebooku Michał Owczarczak, przewodniczący 9-osobowej rady pomorskiego NFZ - podaje "Gazeta Wyborcza".

"Dziś dotarł do nas wniosek Ministra Zdrowia o opinię ws. odwołania dyrektor pomorskiego oddziału NFZ Małgorzaty Paszkowicz. Rzadko zdarza się pracować z osobą tak fachową, oddaną pracy, daleką od polityki, przygotowaną i pełną wiedzy jak pani dyrektor. A to - jak patrzę na wiele zmian na Pomorzu - raczej cechy dyskwalifikujące. Szkoda" - pisze Owczarczak.

- Potwierdzam - Minister Zdrowia wystąpił do Prezesa NFZ i Rady Oddziału Wojewódzkiego NFZ o opinię w sprawie odwołania dyrektor - mówi "Gazecie Wyborczej" Milena Kruszewska, rzecznik prasowy resortu zdrowia.

Przyczyn tej decyzji resort jednak nie podaje. Małgorzata Paszkowicz została powołana na dyrektora pomorskiego oddziału NFZ w listopadzie 2014 roku.

Przypomnijmy, że wcześniej szefów oddziałów NFZ wymieniono już m.in. w Lublinie i Katowicach.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum