Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji odchodzi z resortu

Autor: Twitter/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2018 08:50

Dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ, dr Iga Lipska, będzie piastować swoją funkcję do piątku 6 lipca - poinformowała o tym oficjalnie na Twitterze.

Fot. PTWP

A w zasadzie do soboty zgodnie z Kodeksem pracy. Zgodnie z moim wnioskiem z dnia 21 czerwca i dzisiejszych ustaleń z Ministrem - dodała na profilu.

Iga Lipska, w jednym z poprzednich wpisów na Twitterze poinformowała, iż 21 czerwca złożyła wniosek do Ministra Zdrowia o odwołanie ze stanowiska dyrektora departamentu. Minister nie podjął jeszcze decyzji o odwołaniu.

Jak uzasadniła swoją decyzję? - Zarządzanie Departamentem Polityki Lekowej MZ wymaga odpowiednich warunków, w szczególności zapewnienia zasobów ludzkich - napisała dr Iga Lipska.

W innym wpisie dodała: W mojej ODPOWIEDZIALNEJ pracy jako Dyrektora DPLiF ważne są trzy kwestie: Po pierwsze: Ludzie Po drugie: Ludzie Po trzecie: Ludzie.

Funkcję szefa Departamentu objęła w styczniu 2018 roku.

Iga Lipska pełniła funkcję p.o. dyrektora Departamentu Kontroli w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pracowała też na stanowisku dyrektora Wydziału Oceny Technologii Medycznych w AOTMiT.

Obecnie należy do Zespołu do spraw opracowania założeń polityki lekowej państwa, który powołano 11 grudnia 2017 roku.

Jest także członkiem Health Technology Assessment International (HTAi), International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research (ISPOR) i Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum