Dymisja ministra zdrowia? Niedzielski: to oczywiście tylko pogłoski

Autor: JKB • Źródło: MZ, Rynek Zdrowia20 stycznia 2022 07:35

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się podczas konferencji prasowej w środę, 19 stycznia, do pogłosek o swojej dymisji.  "To tylko pogłoski".

Dymisja ministra zdrowia? Niedzielski: to oczywiście tylko pogłoski
Koronawirus w Polsce. Minister Zdrowia Adam Niedzielski Fot. PAP/Tomasz Gzell
  • Minister Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 19 stycznia ostrzegał przed piątą falą, przyznawał że dynamika zakażeń jest ogromna, zapowiedział też wprowadzenie pracy zdalnej w administracji
  • Poza tym odniósł się do krążących w mediach plotek odnośnie jego ewentualnej dymisji
  • - Jeżeli chodzi o kwestie związane z pogłoskami o dymisji to są to tylko oczywiście pogłoski- zaznaczył

Nie będzie dymisji ministra

Podczas środowej (19 stycznia) konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia, szef resortu odniósł się do pytania związanego z testami antygenowymi - Izba Aptekarska podkreśla, że jest wysokie zapotrzebowanie na te testy.

- Jeśli chodzi o kwestie testów antygenowych to my jesteśmy przygotowani do ich zdecydowanie większego zastosowania. Dokonujemy zakupów i systemu odtwarzania według bieżących umów i kontraktów - zaznaczył.

Powyższa odpowiedź była także wstępem do odpowiedzi na plotki dotyczące jego rzekomej dymisji. Zapytano bowiem o to, czy ewentualna dymisja może być powiązana z procedowaną w Sejmie ustawą o szczepieniach.

- Jeżeli chodzi o kwestie związane z pogłoskami o dymisji to są to tylko oczywiście pogłoski. Absolutnie uważam, że znaczenie ustawy jest kluczowe dla przejścia przez piątą falę - podkreślił minister Niedzielski.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum