Dymisja ministra zdrowia? Andrusiewicz: premier podejmuje decyzję

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia07 lutego 2022 11:30

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia był pytany w poniedziałek, 7 lutego, o ewentualną dymisję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Każde Ministerstwo zawsze jest przygotowane na zmianę szefa resortu. Na dzień dzisiejszy wszyscy tutaj pracują - odpowiadał Wojciech Andrusiewicz.

Dymisja ministra zdrowia? Andrusiewicz: premier podejmuje decyzję
Minister zdrowia Adam Niedzielski i rzecznik prasowy tego ministerstwa Wojciech Andrusiewicz Fot. PAP/Wojtek Jargiło
  • Od kilku tygodni trwają spekulacje o ewentualnej dymisji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
  • 7 lutego zbiera się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Podczas posiedzenia prezydium mają zapadać decyzje personalne względem członków rządu. Czy obejmą również Niedzielskiego?
  • O odwołanie szefa był pytany rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - Każde Ministerstwo zawsze jest przygotowane na zmianę szefa resortu. Na dzień dzisiejszy wszyscy tutaj pracują - odpowiadał Wojciech Andrusiewicz

Dymisja ministra zdrowia? Andrusiewicz: premier podejmuje decyzję

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia był pytany w poniedziałek, 7 lutego, na briefingu prasowym o ewentualną dymisję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- Każde Ministerstwo zawsze jest przygotowane na zmianę szefa resortu. Któregokolwiek rzecznika byście państwo zapytali, każdy odpowie tak samo - odpowiadał Wojciech Andrusiewicz.

I dodawał: To jest tak, że decyzje ministra i postawy ministra zawsze ocenia premier. Premier podejmuje decyzję. Ja dziś rano rozmawiałam z ministrem Adamem Niedzielskim, normalnie pracujemy, jest dzisiaj sztab kryzysowy.

To w trakcie dzisiejszego sztabu kryzysowego w resorcie zdrowia mają być podejmowane decyzje o skróceniu okresu izolacji i zmniejszeniu liczby łóżek covidowych. 

- Na dzień dzisiejszy wszyscy tutaj pracują. Minister Adam Niedzielski kieruje tym ministerstwem, kieruje dobrze i tak jest raczej oceniany przez pana premiera. Jakie będą dalsze losy, wszyscy są tu przygotowani, jak każdy minister, że zawsze nadchodzi kres - dopowiedział Andrusiewicz.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum