Dworczyk: za chwilę pojawią się kolejne szczepionki; wtedy będziemy mogli szczepić szybciej i więcej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2020 17:50

Za chwilę dołączą kolejni producenci, kolejne szczepionki - wtedy będziemy mogli szczepić szybciej i więcej - powiedział we wtorek (22 grudnia) szef KPRM Michał Dworczyk. Ocenił, że wyszczepialność wśród pracowników medycznych, którzy będą szczepieni w pierwszej kolejności, będzie duża.

Dworczyk: za chwilę pojawią się kolejne szczepionki; wtedy będziemy mogli szczepić szybciej i więcej
Michał Dworczyk zapowiedział, że Polska do końca grudnia otrzyma 300 tys. szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV2. Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Na konferencji prasowej Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, powiedział, że Polska do końca grudnia otrzyma 300 tys. szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV2.

- Tyle gwarantuje producent - zaznaczył.

Do końca stycznia Polska ma otrzymać łącznie 1,5 mln dawek szczepionki co pozwala na zaszczepienie 750 tys. osób.

- My byśmy chcieli, żeby tych szczepionek było więcej, żeby ten proces już trwał, ale on się rozpoczyna - powiedział Dworczyk.

Dodał, że "za chwilę dołączą kolejni producenci, kolejne szczepionki".

- Wtedy będziemy mogli szczepić szybciej i więcej - stwierdził.

Zwrócił również uwagę, że szczepionki "są przekazywane do wszystkich krajów Unii Europejskiej równocześnie" i są "proporcjonalnie podzielone między kraje Unii".

Szef KPRM przypomniał również, że w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy wykonujące zawody medyczne. Powiedział, że jest pewny, że "zwłaszcza w tej grupie wyszczepialność będzie duża" i "będziemy mogli jak najszybciej przejść do szczepienia seniorów i wszystkich pozostałych osób w kolejnych grupach zakwalifikowanych". Do tej pory do zaszczepienia zgłosiło się około 300 tys. z około miliona osób wykonujących zawody medyczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum