Dworczyk: szybko opanowaliśmy wszystkie problemy z systemem rejestracji szczepień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2021 10:19

Po uruchomieniu rejestracji szczepień był gigantyczny napór na system; w ciągu godziny udało się opanować wszystkie problemy, również techniczne - zapewnił w piątek (15 stycznia) szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk: szybko opanowaliśmy wszystkie problemy z systemem rejestracji szczepień
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od piątku seniorzy po 80. roku mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw Covid-19. Można to zrobić na trzy sposoby: telefonicznie i przez internet - te dwie formy rejestracji ruszyły o północy z czwartku na piątek - lub w punkcie szczepień. Ponadto uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

Tuż po północy na stronie pacjent.gov.pl dla chcących wypełnić formularz on-line, ukazała się informacja o "przerwie technicznej" i "trwających pracach serwisowych". Dostępność formularza została przywrócona.

Dworczyk pytany w piątek w Programie Trzecim Polskiego Radia o tę sytuację odparł, że "rzeczywiście na początku był gigantyczny napór na ten system, praktycznie wszystkimi kanałami". - W ciągu godziny udało się wszystkie, również techniczne jakieś problemy opanować - zapewnił.

Dodał, że ten napór pokazał, że jest "gigantyczne zainteresowanie szczepieniami". - To dobra informacja dlatego, że im szybciej i im więcej Polaków zaszczepimy tym lepiej - powiedział Dworczyk.

Druga dobra informacja - zaznaczył - jest taka, że mimo pojawiających się "w pikach trudności i korków, system działa, funkcjonuje". - Jestem przekonany, że będzie jako centralny system rejestracji dobrze funkcjonował - powiedział szef KPRM.

Dworczyk dodał, że o godz. 10 odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione szczegółowe informacje dotyczące danych we wszystkich kanałach dostępu do systemu.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Rafał Białkowski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze