Dworczyk o spotkaniu z opozycją w KPRM: chodzi o odpowiedzialną współpracę ws. koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 13:52

Celem czwartkowego spotkania w KPRM jest omówienie relacji pomiędzy rządem a klubami i kołami parlamentarnymi, by w sposób odpowiedzialny i podmiotowy współpracować przy wszystkich sprawach związanych ze zwalczaniem koronawirusa - wyjaśnił szef KPRM Michał Dworczyk.

Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 15.30 w KPRM Fot. Archiwum

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zaprasza liderów wszystkich ugrupowań opozycyjnych. Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 15.30 w KPRM. Premier wskazał, że wezmą w nim udział także m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, a także Michał Dworczyk.

Szef KPRM podał, że udział zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich klubów i kół opozycyjnych. Jak poinformował, PO reprezentować mają posłowie Marcin Kierwiński oraz Tomasz Siemoniak. Lewicę - Marcelina Zawisza oraz Wiesław Szczepański. Klub PSL-Kukiz15 reprezentować mają Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Paweł Kukiz, a Konfederację - Krzysztof Bosak oraz Jakub Kulesza.

Dworczyk zapowiedział, że podczas spotkania szef rządu przedstawi przedstawicielom opozycji zaktualizowaną informacje dotyczącą dotychczasowych działań.

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek zakażenia. Pacjent jest hospitalizowany w Zielonej Górze w Szpitalu Uniwersyteckim - na oddziale zakaźnym.

Rafał Białkowski - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum