Dworczyk o powrocie uczniów do szkół: jeszcze nie teraz

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 09:39

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi w czwartek etapy poluzowywania regulacji wprowadzanych w ostatnich tygodniach w związku z epidemią koronawirusa. Na razie młodzież do szkół jeszcze nie wraca - poinformował w czwartek w Radiu Wnet szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk Fot. KPRM

- W kwestii otwarcia szkół musimy prosić o cierpliwość, ponieważ na tym etapie jeszcze nie będziemy prezentować szczegółów - poinformował.

Zapowiedział, że w czwartek zostaną przekazane informacje dotyczące pierwszego etapu, a nie daty wprowadzania wszystkich kolejnych etapów poluzowywania obostrzeń, bo te - jak mówił - rząd będzie dostosowywał do aktualnej sytuacji epidemicznej.

- Natomiast czas wycofywania się z pewnych regulacji wprowadzonych w czasie epidemii będzie jakoś dookreślony, ale trzeba sobie jasno powiedzieć - to nie jest powrót do normalnego funkcjonowania z jakim mieliśmy do czynienia jeszcze 2-3 miesiące temu, tylko przejście do nowej rzeczywistości - dodał szef kancelarii premiera.

Wcześniej w czwartek w Polskim Radiu Dworczyk podkreślił, że po decyzjach dotyczących znoszenia restrykcji rząd będzie prowadził ewaluacje i dostosowywał kolejne decyzje do sytuacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum