Dworczyk: mamy problem z lekarzami, którzy nie stawiają się do pracy na zlecenie wojewodów

Autor: TVN24, JW/Rynek Zdrowia • • 15 października 2020 08:20

- Problemem jest brak stawiennictwa do pracy, ignorowanie decyzji wojewodów przez - podkreślam - niektórych przedstawicieli personelu medycznego - ocenił w czwartek (15 października) w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Dworczyk: mamy problem z lekarzami, którzy nie stawiają się do pracy na zlecenie wojewodów
FOT. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0 PL)

Dworczyk najpierw przyznał, że w województwie opolskim "miał miejsce jeden przypadek pomyłki urzędnika, gdzie na 80 kilku lekarzy, którzy otrzymali decyzje o stawieniu się do pracy, jedna osoba była osobą nieżyjącą".

- Rzeczywiście urzędnik się pomylił, miał taki wypadek miejsce, nie powinien się zdarzyć, ale niestety tego rodzaju błędy się od czasu do czasu zdarzają - tłumaczył.

Podkreślił jednak, iż "poważniejszym problemem jest to, że w tym samym województwie na 80 kilka wystawionych takich zleceń stawiło się do pracy trzech czy czterech lekarzy". - I to jest kłopot - zaznaczył.

- Dzisiaj personel medyczny z olbrzymim poświęceniem ratuje zdrowie i życie potrzebujących Polaków, natomiast rzeczywiście - pielęgniarek, lekarzy, ratowników medycznych mamy za mało. Jak wiemy, takich braków nie uzupełnia się w krótkim czasie, w ciągu jednego roku czy dwóch lat - mówił Dworczyk.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum