Dworczyk: jutro informacja ws. otwarcia hoteli i pensjonatów oraz restauracji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2021 08:53

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi informacje i dalsze działania w sprawie obostrzeń - poinformował w czwartek (4 lutego) szef KPRM Michał Dworczyk. Jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek - dodał.

Dworczyk: jutro informacja ws. otwarcia hoteli i pensjonatów oraz restauracji
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Pytany Programie 1. Polskiego Radia, czy można spodziewać się wkrótce otwarcia restauracji Dworczyk odparł, że informacje w sprawie obostrzeń przedstawi jeszcze w tym tygodniu premier. - Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie - powiedział szef KPRM.

Pytany o możliwość otwarcia hoteli i pensjonatów od 15 lutego, Dworczyk odpowiedział, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. - Proszę jeszcze o kilkadziesiąt godzin cierpliwości i wtedy precyzyjny komunikat w tej sprawie przedstawi premier Mateusz Morawiecki - dodał.

Szef kancelarii premiera zapewniał, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest coraz lepsza, liczba zachorowań na Covid-19 maleje, jednak pandemia wciąż utrzymuje się w całej Europie. - Mamy też ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję - podkreślił.

Pytany, kiedy można spodziewać się konferencji i ewentualnych informacji o dalszym luzowaniu obostrzeń, Dworczyk odparł, że "jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek".

Mateusz Roszak (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum