
W tym tygodniu Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zajmie się regulacjami dotyczącymi obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Nie można lekceważyć tego, co dzieje się u naszych sąsiadów - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
- Nie wiemy, czy wrócą obostrzenia w takiej formuje, w jakiej mieliśmy je jeszcze dwa tygodnie temu. Nie można jednak zamykać oczu na przyrosty zachorowań, nowe mutacje, które mamy u naszych sąsiadów i u nas, będziemy musieli podjąć jakieś decyzje w tej sprawie - mówił w poniedziałek (22 lutego) gość Radia ZET Michał Dworczyk, pytany o powrót obostrzeń.
Ocenił, że presja na otwieranie poszczególnych gałęzi gospodarki była bardzo duża - ze strony przedsiębiorców, ale także mediów.
- Premier, ogłaszając poluzowanie przepisów, mówił, że jest to próba na dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach będzie podsumowanie i analiza obecnej sytuacji - tłumaczył Dworczyk.
- Mam nadzieję, że nie będą potrzebne restrykcyjne zmiany, ale z jakimiś zmianami w przepisach należy się liczyć - zapowiedział.
Dopytywany przez słuchacza o to, czy rząd przedstawi harmonogram otwierania poszczególnych branż, polityk ocenił, że na tym etapie jest to niemożliwe, bo nie wiadomo, jak będzie się rozwijała pandemia.
Dworczyk zapytany został także przez prowadzącą rozmowę Beatę Lubecką o to, czy prezydent powinien wyjeżdżać na narty w środku pandemii. - Nie wiem, czy był na nartach, nie wiem, jak długo przebywał, ale na pewno nie łamał żadnych przepisów - zaznaczył.
Dodał, że Andrzej Duda na pewno nie złamał też reżimu sanitarnego, w którym wszyscy musimy funkcjonować. - Rząd apeluje o powściągliwość a prezydent jedzie na narty? - pytała dziennikarka. - To już czysty populizm. Postulujemy wszyscy, żeby przestrzegać przepisów sanitarnych, reżimu - i to powinni robić politycy, dając również przykład swoim postępowaniem innym – skomentował gość Radia ZET.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
- SB, 16:15 Paszport szczepionkowy budzi kontrowersje w UE. Pojawią się "sanitarni bezpaństwowcy"?
- SB, 15:31 Sytuacja pacjentów z IPF: Covid-19 utrudnia diagnostykę nowych przypadków
- SB, 15:01 Sanepid kontroluje największy hotel w Mikołajkach. "Paranoja"
- SB, 14:15 Pandemia skraca życie chorym na nowotwory. Najgorsze jeszcze przed nami
- SB, 13:42 MZ: zmiany w rozporządzeniu ws. świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego
- SB, 12:53 Pogarsza się sytuacja na Warmii i Mazurach: wysokie wskaźniki zakażeń w kolejnych powiatach
- SB, 12:22 Polscy kardiolodzy jadą do kraju, w którym nie ma pandemii. Tak twierdzi jego rząd
- SB, 11:51 Ekspert: wirus może wykorzystać osoby z deficytem odporności jako swoją fabrykę mutacji
- SB, 10:52 Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce
- SB, 10:43 Koronawirus w Polsce: spory wzrost liczby zgonów i zajętych łóżek covidowych
- SB, 09:47 Ogłoszenie rządowego planu dla chorób rzadkich. "To będzie przełomowe wydarzenie"
- SB, 09:02 Lockdown na Warmii i Mazurach. Co znowu zamknięto, a co może działać?
- 1 Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce to 1 696 885, zmarło 43 656 pacjentów
- 2 Kpt. dr Siewiera: blokujmy pseudoekspertów od koronawirusa. Nie lubią małych zasięgów
- 3 Personel medyczny zaszczepiony. POZ wróci do normalności?
- 4 Minister zdrowia: dziś znów ponad 12 tys. nowych zakażeń. Wielkanoc możemy spędzić w domach
- 5 Grzesiowski: za 2-3 tygodnie możemy mieć 25 tysięcy zakażeń dziennie
- 6 To nie jest żart: lekarzom ze specjalizacją rząd zaproponował 19 zł podwyżki. Brutto
- 7 Znamy wynik testu na koronawirusa u ministra Niedzielskiego. Co dalej?
- 8 Niedzielski 7. dobę w izolacji. Codziennie robi "selfie"
- 9 Kiedy dzieci pójdą do szkoły? Minister mówi, co musi się zdarzyć
- 10 Sanepid kontroluje największy hotel w Mikołajkach. "Paranoja"
- 11 Koronawirus już nam niestraszny? „Polacy nie nauczyli się niczego poza kombinowaniem”
- 12 Niedzielski o strategii tańca z młotkiem: tak działa cała Europa
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych