PAP/Rynek Zdrowia | 02-04-2021 06:40

Dworczyk: e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona

E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona poinformował w nocy z czwartku na piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk: E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona

  • Minister Dworczyk: - Rejestracja została wznowiona po północy
  • Centrum Informacyjne Rządu: - Działają również zapisy za pośrednictwem SMS

W czwartek rano minister Dworczyk informował w RMF FM, że jest otwarta rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

Na późniejszej konferencji prasowej Dworczyk przyznał, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a - jak podkreślał - te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację; do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Dworczyk poinformował na Twitterze o wznowieniu rejestracji

Po północy z czwartku na piątek (2 kwietnia) szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji.

"E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem http://pacjent.gov.pl" - napisał.

Z kolei we wpisach na profilu #Szczepimysie prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu zapewniono, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS. "Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu" - podano.

Michał Dworczyk przepraszał w czwartek na konferencji prasowej "za potknięcia dotyczące rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19. - Sprawdzamy, jak doszło do tych błędów - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas konferencji prasowej w czwartek Michał Dworczyk, na pytanie, czy poda się do dymisji po chaosie jaki powstał w systemie rejestracji na szczepienia stwierdził, że tego nie planuje. Przyznał jednak, że pozostaje do dyspozycji, jeśli chodzi o ewentualne przydzielenie mu przez szefa rządu innych zadań.