×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dwóch konsultantów wojewódzkich powołano na kolejne kadencje

Autor: oprac. KM • Źródło: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, 4 WSK we Wrocławiu, Rejestr lekarzy NIL03 lipca 2023 12:01Aktualizacja: 03 lipca 2023 13:50

Wojewoda dolnośląski powołał konsultantów wojewódzkich w dziedzinie otolaryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej. Prof. Tomasz Zatoński i dr hab. Monika Rutkowska będą pełnić swoje funkcje przez 5 kolejnych lat.

Dwóch konsultantów wojewódzkich powołano na kolejne kadencje
Funkcję konsultanta w dziedzinie otolaryngologii objął prof. nadzw. dr hab. Tomasz Zatoński. Fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki
  • Wojewoda dolnośląski wręczył powołania dwóm nowym konsultantom wojewódzkim
  • Konsultantem w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej została dr hab. Monika Rutkowska
  • Funkcję konsultanta w dziedzinie otolaryngologii objął prof. nadzw. dr hab. Tomasz Zatoński
  • Nowo powołani konsultanci będą pełnić swoje funkcje przez 5 najbliższych lat. To już ich kolejne kadencje na tych stanowiskach

Nowy konsultant dolnośląski w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej

Jak dowiadujemy się z komunikatu w serwisie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wręczył powołania dwóm nowym konsultantom wojewódzkim.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej dla województwa dolnośląskiego została dr hab. n. med. Monika Rutkowska, która na co dzień pracuje w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ.. Będzie to druga kadencja specjalistki na stanowisku konsultanta.  Na co dzień pełni funkcję zastępcy kierownika Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

-Znana jest z zaangażowania i wielkiej energii, z jaką działa na rzecz pacjentów oraz stałej poprawy organizacji leczenia, które ma ułatwić chorym dostęp do nowoczesnych terapii - pisze o dr. hab. Rutkowskiej 4 WSK.

Dr hab. Monika Rutkowska podczas wręczenia aktu powołania na konsultanta wojewódzkiego, fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Otolaryngologia również ma nowego konsultanta wojewódzkiego na Dolnym Śląsku

Konsultantem w dziedzinie otolaryngologii dla woj. dolnośląskiego został prof. nadzw. dr hab. Tomasz Zatoński. Specjalista na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego oraz pełni obowiązki kierownicze w Klinice Otolaryngologii we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o otolaryngologię, prof. Zatoński w 1999 roku uzyskał w tej dziedzinie specjalizację I stopnia, natomiast od 2004 roku jest specjalistą II stopnia.

W 2001 roku specjalista został doktorem nauk medycznych (Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), z kolei habilitował się w 2014 na - po przemianowaniu w 2012 r. - Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum