Duda: mam nadzieję, że w tym tygodniu przepisy dot. tarczy antykryzysowej trafią do Sejmu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 16:08

Prace nad rozwiązaniami dotyczącymi tzw. tarczy antykryzysowej będą trwały; mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu te przepisy będą procedowane w Sejmie - powiedział prezydent Andrzej Duda po poniedziałkowym (23 marca) posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak przypomniał prezydent, poniedziałkowe posiedzenie RBN było spotkaniem realizowanym w formule telekonferencji, żeby "zapewnić jak największe bezpieczeństwo".

- W różnych miejscach w Polsce byli uczestnicy. Łączyliśmy się poprzez sieć internetową. To były bardzo dobre rozmowy, bardzo dobra dyskusja. Powtarzam jeszcze raz - długa, bo trwała prawie trzy godziny, ale jestem przekonany, że w ogromnym stopniu konstruktywna. Wierzę w to, że takie właśnie działanie - które pokazuje jednak mimo wszystkich sporów politycznych, że wspólnota działa, pokazuje, że my jako Polacy potrafimy być razem, zwłaszcza w trudnych chwilach i działać wspólnie dla dobra obywateli. To jest niezwykle istotne - podkreślił Duda.

Podziękował też wszystkim zaangażowanym w przygotowywanie przepisów tzw. tarczy antykryzysowej. - Trwa to, mogę powiedzieć śmiało, dzień i noc - podkreślił prezydent. Dodał, że prace nad tymi rozwiązaniami "oczywiście będą trwały".

- Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu te przepisy będą procedowane w Sejmie - powiedział Duda.

Daria Porycka (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum