Dr Grzesiowski: "Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień". Mocne słowa do premiera i ministra

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/Twitter17 czerwca 2021 04:23

Dr Paweł Grzesiowski w mocnych słowach o szczepieniach na COVID-19 w Polsce. - Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień - skomentował na Twitterze

Dr Paweł Grzesiowski o szczepieniach na COVID-19/Fot. PTWP
  • Dr Paweł Grzesiowski o szczepieniach w Polsce: "Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień"
  • Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 skierował swoje słowa do Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego
  • Przypomina, że ponad 150 tysięcy Polaków zmarło z powodu koronawirusa

Dr Paweł Grzesiowski: "Propaganda sukcesu to największy hamulec programu szczepień"

- Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień - skomentował ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 na Twitterze. O co chodzi?

Specjalista w dziedzinie profilaktyki zakażeń wyjaśnia w dalszej części wiadomości. Przypomina też bilans pandemii koronawirusa w Polsce.

- Ludzie tracą motywację do profilaktyki, gdy lekceważy się zagrożenie. Fakty: ponad 150 tysięcy Polaków zmarło z powodu koronawirusa, 1,5 mln cierpi na powikłania pocovidowe - dodaje dr Paweł Grzesiowski.

Swoje słowa skierował do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 Dodajmy, że jak wylicza jak podało w środę, 16 czerwca, Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii koronawirusa w Polsce zakażenie potwierdzono u 2 878 061 osób. Natomiast 74 688 zmarło. Z kolei 2 649 184 to ozdrowieńcy. 

 Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce. Zobacz najnowsze dane o liczbie zakażeń

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum