×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Dr Cameron, psycholog, krytyk homoseksualizmu w Sejmie, pikieta przed budynkiem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia11 października 2016 16:02

Krytyk homoseksualizmu dr Paul Cameron wystąpił we wtorek (11 października) na zaproszenie Ruchu Narodowego (RN) w Sejmie. Konferencji towarzyszyła pikieta przeciwko "homofobii". Prezes RN Robert Winnicki (niezrz.) uważa, że w Polsce czas na debatę nad ochroną tradycyjnej rodziny.

Dr Cameron, psycholog, krytyk homoseksualizmu w Sejmie, pikieta przed budynkiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podczas konferencji: "Polska na celu marksizmu kulturowego" Cameron z przedstawił w Sejmie wyniki badań, które wcześniej omawiał w siedzibie episkopatu.

Z badań ma wynikać m.in., że prowadzona w USA "polityka afirmacji wobec homoseksualistów w szkołach" doprowadziła do wzrostu liczby nastolatków deklarujących orientację homoseksualną; homoseksualiści są jedyną grupą (w odróżnieniu od np. prostytutek czy narkomanów) wśród której nie udaje się ograniczyć rozwoju epidemii wirusa HIV oraz, że mamy do czynienia z "nadreprezentacją homoseksualnej pedofilii".

Konferencji przysłuchiwało się ok. dwudziestu osób oraz dziennikarze. W tym samym czasie przed budynkiem Sejmu trwała kilkunastoosobowa pikieta.

Zgromadzeni mieli ze sobą transparenty m.in.: "Won Cameron" i "Stop homofobii". Skandowali: "Homofobia, to się leczy". Pikietujący przekonywali, że obecność Camerona w Sejmie "legitymizuje homofobiczne postawy w społeczeństwie", może wpływać na "wzrost przemocy wobec osób homoseksualnych"; wyrażali też "obawę", że głoszone przez Camerona poglądy mogą skutkować zmianami prawnymi, które "ograniczą prawa obywatelskie".

Winnicki podkreślał, że jest Cameron to "światowej sławy psycholog i socjolog", a wyniki jego badań wykazują, że "w państwach, w których daje się prawa związkom homoseksualnym, w których obowiązuje tolerancja, promocja i propaganda homoseksualna, odsetek problemów z tym związanych jest wysoki i rośnie z roku na rok".

- Sądzę, że prawodawstwo, które chroni tradycyjną rodzinę, chroni również dzieci i młodzież przed taką propagandą jest potrzebne i uważam, że w Polsce powinna się rozpocząć debata na ten temat - dodał Winnicki.

Oprócz wystąpień w episkopacie i Sejmie, Cameron - którego wizytę w Polsce koordynuje Fundacja dla Życia i Rodziny - ma zaplanowane wykłady w kilku dużych miastach.

Przeciwko wystąpieniu Camerona w Sejmie zaprotestowało ponad 20 polskich organizacji m.in. Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja Feminoteka oraz partie: Razem i Zieloni.

Protestujący zarzucają Cameronowi m.in., że "ponad 30 lat temu został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA) z uwagi na pogwałcenie kodeksu etycznego stowarzyszenia oraz liczne skargi ekspertów na merytoryczną poprawność jego badań".

Organizacje podkreślają też, że spotkanie w KEP, a także kolejne wykłady Camerona w Polsce, "nadają badaczowi rangę", mimo że "wiodące towarzystwa psychologiczne i socjologiczne" w USA potępiają jego działalność ze względu na jej "nienaukowy charakter". Sam Cameron zaprzecza, by został wykluczony z APA.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze