Dorota Gardias "jedynką" koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do PE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2014 16:54

Dorota Gardias, była przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, będzie "jedynką" koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do PE w województwie pomorskim - poinformował w sobotę (1 lutego) szef TR Janusz Palikot.

Palikot na konferencji prasowej w Sejmie mówił: "To taki Wałęsa w spódnicy, właściwie największy protest społeczny, jaki był po 1989 roku, w dodatku udany, zorganizowała Dorota Gardias". Dodał, że kobiet w polityce jest mało, "a takich kobiet jak Dorota Gardias nie ma prawie w ogóle".

Gardias tłumaczyła z kolei, że zdecydowała się kandydować, bo od 3,5 roku pracuje w Brukseli w ekonomicznym komitecie społeczno-gospodarczym, przygotowując opinie na potrzeby m.in. PE.

- Moje duże doświadczenie i praca w zakresie rewizji dyrektywy na rzecz uznania kwalifikacji polskiej pielęgniarki i położnej skłoniły mnie do kandydowania - powiedziała. Dodała, że - jeśli dostanie się do PE - będzie chciała pracować w komisjach zajmujących się ochroną środowiska, zdrowiem publicznym, bezpieczeństwem żywności oraz zatrudnieniem i sprawami socjalnymi.

Gardias podkreśliła, że ma również poparcie Kongresu Kobiet, którego jest członkinią. Wyjaśniła, że start z inicjatywy Europa Plus Twój Ruch odpowiada jej, bo jest to koalicja różnych środowisk.

Potwierdziła również, że miała propozycję startu do PE z list SLD. Pytana, dlaczego się nie zdecydowała odpowiedziała, że chciała "by te listy szły razem wspólnie", ponieważ stało się inaczej przyjęła propozycję koalicji na Pomorzu i tu będzie kandydować.  

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum