Dolnośląskie: zdrowotne plany PiS na lata 2014-2018

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2014 09:10

Mimo że do wyborów samorządowych zostało jeszcze osiem miesięcy, to PiS pokazał już projekt polityki zdrowotnej i społecznej dla województwa dolnośląskiego na lata 2014-2018. Największą inwestycją, jaką planuje przeprowadzić, jest budowa szpitala onkologicznego.

To jednak żadna nowość, bo tę placówkę szykowały już poprzednie władze województwa, szacując, że będzie kosztowała ponad 550 mln zł - przypomina Gazeta Wyborcza, która relacjonuje wystąpienia wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego (jest posłem z okręgu legnickiego) i Pawła Hreniaka, szefa klubu radnych PiS w sejmiku wojewódzkim.

- Nowością, którą my proponujemy, jest to, że w gruntownie odnowionych obiektach Dolnośląskiego Centrum Onkologii ma funkcjonować chemioterapia dzienna, radioterapia, wojewódzka przychodnia onkologiczna, poradnia medycyny paliatywnej i hospicjum domowe - wyliczał Paweł Hreniak,

W planach Prawa i Sprawiedliwości jest też przekształcenie Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu w dolnośląskie centrum geriatryczne.

Partia we wszystkich szpitalach podlegających samorządowi województwa chce zapewnić pacjentom lepsze wyżywienie, dokonać przeglądu kadr zarządzających. Ciężarnym obiecuje darmowe szkoły rodzenia, a lekarzom z mniejszych ośrodków - szkolenia z udziałem znanych specjalistów.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum