Dolnośląskie: to zapowiedź dofinansowania programów in vitro?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2017 16:40

Marszałek Cezary Przybylski oficjalnie zadeklarował współfinansowanie przez samorząd województwa programów leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Gmina, które zgłosi chęć realizacji programu leczenia niepłodności, będzie mogła liczyć na nasze wsparcie - napisał na swoim profilu na Fb.

Dolnośląskie: to zapowiedź dofinansowania programów in vitro?
Według stowarzyszenia Nowy Wrocław leczenie niepłodności metodą pozaustrojową w Dolnośląskiem kosztowałoby 9,6 mln zł. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, marszałek Przybylski oficjalnie odniósł się na swoim profilu na FB do pomysłu z jakim przyszli do niego działacze stowarzyszenia Nowy Wrocław. Zaproponowali oni władzom województwa dolnośląskiego, by wsparły finansowo leczenie niepłodności metodą in vitro w regionie. Oszacowali, że leczenie in vitro w Dolnośląskiem kosztowałoby 9,6 mln zł, ale władze musiałby znaleźć 960 tys. zł wspierając jedną procedurę kwotą 5 tys. zł.

Marszałek Cezary Przybylski oficjalnie już zadeklarował chęć pomocy w tej sprawie. Na FB napisał, że samorząd województwa nie zamierza obok tego problemu przejść obojętnie. Podkreślił, że samorząd ma prawną możliwość udzielenia wsparcia gminom i powiatom.

Więcej: www.wroclaw.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum